Polki, Wiktoria Wierzba i Katarzyna Ligęza zakończyły dziś zmagania sztafetowe w ramach Mistrzostw Europy U22 na miejscu 10.

Start w sztafecie kobiet rozpoczął się od konkurencji pływackiej. Drużyna z Polski w swoim występie na pływalni zajęła 8 lokatę uzyskując czas 2:13,93. Najlepsze na tym etapie okazały się reprezentantki Włoch, Maria Beatrice Mercuri i Aurora Tognetti, które dystans 2x 100 metrów stylem dowolnym pokonały w czasie 2:03,96.
Kolejnym etapem rywalizacji był turniej szermierczy, w którym każda z zawodniczek danej drużyny walczyła do dwóch trafień za jednym podpięciem. Najwyżej sklasyfikowanym w tej konkurencji zespołem zostały Węgierki, Blanka Guzi oraz Nora Kallai-Simoka. Zwyciężyły zarówno w rundzie rankingowej i odniosły ostateczne zwycięstwo w rundzie bonusowej, w której finałową walkę stoczyły z teamem z Wielkiej Brytanii. Para Wierzba Ligęza, za swój udział w zmaganiach na planszy uzyskały 184 punkty. Po dwóch konkurencjach zajmowały 10 pozycję. Ich lokata po ukończeniu przejazdu na parkurze nie uległa zmianie i do ostatniej konkurencji, biegu ze strzelaniem przystąpiły z numerem 10.
W zawodach triumfowały Czeszki, które okazały się bezkonkurencyjne w laser run, przekraczając linię mety  przed sztafetą Brytyjek oraz reprezentantkami Włoch. Polki bardzo dobrze spisały się na trasie biegu ale nie uniknęły błędów na strzelnicy. Ostatecznie odnotowały ósmy wynik w konkurencji łączonej, który niestety nie umożliwił im awansu na wyższą pozycję.

Udział w konkurencji sztafetowej naszych reprezentantek, był cennym doświadczeniem przed zbliżającymi się startami indywidualnymi.

Gratulujemy zawodniczkom i trenerom!

Jutro, kolejne emocje związane z ostatnim startem sztafetowym. Tym razem o medale powalczą dwuosobowe sztafety mężczyzn. Nasz kraj reprezentować będą Łukasz Gutkowski i Kamil Kasperczak.

Zapraszamy do śledzenia wyników dostępnych na oficjalnej stronie PZPNow oraz relacji z zawodów publikowanych na naszych mediach społecznościowych.

10 miejsce sztafety kobiet w Mistrzostwach Europy U22