Oktawia Nowacka była jedyną reprezentującą Polskę zawodniczką w dzisiejszym finale 4 edycji Pucharu Świata w Pradze. Anna Maliszewska, która w czwartkowych eliminacjach również zdobyła kwalifikację do startu wśród najlepszych 36 zawodniczek, zmuszona była wycofać się z udziału w imprezie z powodów zdrowotnych.

Dla Oktawii start w finałowej rywalizacji zaczął się bardzo udanie. Rozpoczęła mocnym występem w konkurencji pływackiej, w której uzyskując czas 2:13,50 zdobyła 283 punkty.
20 wygranych walki 15 porażek to bilans turnieju szermierczego, dający Nowackiej 220 punktów w rundzie rankingowej. Dodatkowe 3 punkty udało się wywalczyć za 3 kolejne zwycięstwa w rundzie bonusowej. Oktawia uległa dopiero w 4 walce przeciwko Litwince Ievie Serapinaite.
3 zrzutki i punkty karne za nieznaczne przekroczenie normy czasu dały Nowackiej 13 lokatę i spore szanse na awans do czołówki po trzech konkurencjach. Niestety problemy, które pojawiły się na strzelnicy uniemożliwiły Oktawii poprawę swojej pozycji. Po ciężkiej walce na trasie biegu ukończyła wyścig na 25 miejscu.

Jutro w finale mężczyzn wystartuje dwóch Polaków. Sebastian Stasiak i Jarosław Świderski powalczą o jak najlepsze wyniki. Zapraszamy do śledzenia rezultatów i przyłączenia się do relacji na żywo dostępnej na oficjalnej stronie uipmworld.org
do relacji na żywo dostępnej na

 

25 miejsce Oktawii Nowackiej w 4 edycji Pucharu Świata w Pradze