Jarosław Świderski zajął ósme miejsce na zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Los Angeles. Drugi z polskich finalistów Daniel Ławrynowicz, uplasował się na początku trzeciej dziesiątki.

Pływanie z czasem 1:59,38 wygrali ex aequo Brytyjczyk Joseph Choong i reprezentujący USA Egipcjanin Amro El Geziry. Jako jedyni złamali oni barierę dwóch minut. Na wysokim ósmym miejscu uplasował się Jarosław Świderski (2:03,85), natomiast Daniel Ławrynowicz zajął 30. pozycję (2:12,82).

W szermierce najlepiej spisali się Rosjanin Aleksander Lesun i Koreańczyk Jihun Lee – wygrali po 25 walk w rundzie wstępnej, a ponadto Lesun dołożył do swojego dorobku dwa punkty w rundzie bonusowej. W klasyfikacji łącznej Lee objął prowadzenie przed mistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro oraz Choongiem. Na szóste miejsce awansował Świderski, który uzyskał wynik 21+1 wygranej, a na 26. lokatę wskoczył Ławrynowicz (15+1 wygrana).

Jazdę konną z maksymalnym wynikiem 300 punktów ukończyło aż 12 zawodników. Nie było w tym gronie Polaków – Świderski zaliczył dwie zrzutki, a Ławrynowicz jedną oraz przekroczył o sekundę normę czasu. Dla obu naszych reprezentantów oznaczało to nieznaczny spadek w klasyfikacji – Jarka na siódme, a Daniela na 29. miejsce. Na czele utrzymali się Lee i Lesun, natomiast na trzecie miejsce awansował Bence Demeter.

Do kombinacji Koreańczyk startował 12 sekund przed Rosjaninem i 15 przed Węgrem. Lee świetnie radził sobie zarówno na strzelnicy, jak i na trasie biegu i do mety dobiegł na pierwszym miejscu. Za jego plecami natomiast toczyła się walka o pozostałe medale. Na drugim strzelaniu Demeter wyprzedził Lesuna, a wkrótce Rosjanina wyprzedził też Balázs Szép. Młody Węgier musiał odpierać ataki tak doświadczonych zawodników jak Pawło Tymoszczenko i Woongtae Jun, jednocześnie zbliżając się do swojego rodaka. Ostateczna walka o srebro rozegrała się na ostatniej prostej, gdzie Węgrzy biegnąc obok siebie uniemożliwili Ukraińcowi wyprzedzenie ich, a na mecie Demeter zameldował się minimalnie przed Szépem. Jarosław Świderski zakończył zmagania na ósmym miejscu, a Daniel Ławrynowicz uplasował się na 23. pozycji.

Wysokie miejsce Świderskiego w Los Angeles