Anna Maliszewska zajęła 33. miejsce w finale mistrzostw Europy. Zawody w Székesfehérvár wygrała Marie Oteiza, wyprzedzając Kate French. Brąz po wspaniałym finiszu trafił do Sarolty Kovács.

Pływanie z czasem 2:09,28 wygrała Rosjanka Gulnaz Gubajdullina, wyprzedzając o 0,87 s Brytyjkę Samanthę Murray i równo o sekundę Węgierkę Saroltę Kovács. 30. miejsce zajęła Anna Maliszewska, uzyskując czas 2:24,70.

W szermierce najlepsza okazały się Franuczka Marie Oteiza i Węgierka Kamilla Réti – obie wygrały 25 walk w rundzie wstępnej i przegrały w rundzie bonusowej. Francuzce ten wynik dał prowadzenie w klasyfikacji łącznej. Na drugie miejsce awansowała Kovács, natomiast na trzecie Ukrainka Anastasija Spas. Maliszewska odniosła 18 zwycięstw na planszy i wylądowała na 22. pozycji.

Jazdę konną cztery zawodniczki zakończyły z maksymalnym wynikiem 300 pkt. Najwyżej sklasyfikowana z nich, Włoszka Francesca Tognetti, znalazła się na czwartej pozycji. Przed nią plasowały się pięcioboistki, które zaliczyły po zrzutce – Oteiza utrzymała prowadzenie, a na kolejne dwa miejsca awansowały Wolha Silkina z Białorusi i Ieva Serapinaite z Litwy. Anna Maliszewska z trzema zrzutkami uzyskała wynik 279 pkt., ale utrzymała 22. lokatę.

Do kombinacji Oteiza startowała 21 sekund przed Silkiną i Serapinaite. Francuzka niezagrożona dobiegła do mety na pierwszym miejscu, osiągając największy sukces w karierze. Za jej plecami toczyła się walka o pozostałe medale pomiędzy Brytyjką Kate French a zawodniczkami pochodzącymi z miasta-gospodarza imprezy – Tamarą Alekszejev i Saroltą Kovács. Brytyjka pewnie zajęła drugie miejsce, natomiast trzecie i czwarte strzelanie szybciej od rodaczki skończyła Kovács, przegrywając z nią jednak w biegu. Na ostatnich metrach Alekszejev poczuła się jednak zbyt pewnie i słysząc tumult miejscowej publiczności zaczęła świętować brąz. Gdy zorientowała się, jak blisko jest Kovács, rzuciła się sprintem do mety, ale młodsza rywalka już rozpędzona zdołała wyprzedzić ją na kresce, zabierając krążek sprzed nosa. Anna Maliszewska finiszowała na 33. miejscu.

Na pocieszenie Alekszejev pozostało złoto wywalczone w drużynie z Kovács i Zsófią Földházi. Gospodynie wyprzedziły Irlandki i Francuzki.

33. miejsce Maliszewskiej