Dużym sukcesem zakończyła się rywalizacja trójboistów i trójboistek podczas Mistrzostw Europy U 17 na Litwie. Dwójka naszych reprezentantów, Nela Szczur i Piotr Ziółek zajęli miejsca wśród ścisłej czołówki w tej kategorii wiekowej. 

Do startu w zawodach przystąpiło ośmioro naszych reprezentantów. W kategorii dziewcząt Polskę reprezentowały Nela Szczur, Paulina Myrda, Zofia Ciesielska i Julia Zdrzenicka. Wśród chłopców oglądaliśmy 4 naszych zawodników, Macieja Klimka, Piotra Ziółka, Olafa Paradowskiego oraz Michała Jabłońskiego.
Zarówno dziewczęta jak i chłopcy osiągnęli zamierzone rezultaty podczas konkurencji pływackiej. Piotr Ziółek i Maciej Klimek znaleźli się w pierwszej trójce najszybszych na dystansie 200 metrów zawodników (Ziółek miejsce 2 z czasem 2:05,15, Klimek miejsce 3 z czasem 2:05,54). Najwyżej sklasyfikowaną w tej konkurencji Polką okazała się Paulina Myrda, która z czasem 2:21,57 zajmowała 10 lokatę przed startem laser run. Nela Szczur, do konkurencji łączonej przystąpiła z numerem 23 (2:25,82).
Walka o medale rozstrzygnęła się podczas biegu ze strzelaniem. Bardzo wysoka temperatura panująca w Kownie okazała się dodatkowym utrudnieniem. Niewielkie różnice czasowe między zawodnikami, wymagały celnego strzelanie oraz mocnego tempa biegu. Nawet mały błąd mógł spowodować spadek w klasyfikacji.
Najlepiej spośród Polek poradziła sobie Nela Szczur, która dzięki skuteczności na strzelnicy i świetnej dyspozycji biegowej zdołała awansować o 13 pozycji. Wyścig zakończyła na bardzo wysokim 10 miejscu. Paulina Myrda po walce do ostatnich metrów finiszowała na 20 lokacie. Zofia Ciesielska sklasyfikowana została na miejscu 28, Julia Zdrzenicka na 37.
Piotr Ziółek po wcześniejszym świetnym występie na pływalni na trasę biegu ze strzelaniem wyruszył tuż za liderem, reprezentantem Szwecji, Jakobem Rasmusonem. Po zaciętej walce na dystansie, do mety dobiegł na miejscu 4, osiągając 9 najlepszy czas w laser run. Jako 20 metę przekroczył Olaf Paradowski, miejsce 29 zajął Michał Jabłoński a na pozycji 44 udział w zawodach zakończył zmagający się z problemami na strzelnicy Maciej Klimek.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!

4 miejsce Piotra Ziółka, 10 lokata Neli Szczur w Mistrzostwach Europy U17 w Kownie