Podczas ostatniej odsłony Mistrzostw Europy seniorów rozgrywanych w Niżnym Nowogrodzie o medale walczyły sztafety mieszane, wśród których sztafeta polska w składzie Natalia Dominiak i Łukasz Gutkowski.

Świetny występ w wyścigu na dystansie 2×100 metrów stylem dowolnym i drugi najlepszy wynik uzyskany przez naszych reprezentantów w tej konkurencji (czas 2:02,22) był bardzo udanym rozpoczęciem rywalizacji. 6 rezultat uzyskany podczas szermierki nie pozwolił niestety na utrzymanie pozycji w ścisłej czołówce. Natalia i Łukasz szermierczy etap zawodów ukończyli z pulą 190 punktów na koncie.
Jazda konna po raz kolejny stała się powodem znacznych zmian w klasyfikacji generalnej po trzech konkurencjach. Żadna ze sztafet nie zdołała „dowieźć” do mety kompletu 300 punktów. Nasi reprezentanci za swój przejazd otrzymali 275 punktów (4 miejsce w jeździe konnej). Przed rozegraniem laser run’u Polacy zajmowali 5 lokatę. Mimo bardzo dobrego biegu w wykonaniu Natalii i Łukasza błędy na strzelnicy uniemożliwiły awans w wyścigu. Nasza sztafeta finiszowała na miejscu 6.

Gratulacje dla zawodników i trenerów!

6 miejsce Natalii Dominiak i Łukasza Gutkowskiego w sztafecie mieszanej na zakończenie Mistrzostw Europy seniorów