Podczas wczorajszej odsłony Mistrzostw Świata Juniorów i Juniorów Młodszych rozgrywanych w Alexandrii wystartowało sześcioro reprezentantów Polski. Wśród 15 czwórbojowych sztafet mieszanych do walki o medale stanęli Adrianna Kapała i Maciej Klimek. W trójbojowym finale kobiet oglądaliśmy Katarzynę Dębską, Małgorzatę Karbownik, Maję Marcinkowską i Polę Wolską.

Sztafeta MIX czwórbój nowoczesny
Podczas wyścigu pływackiego na dystansie 2×100 metrów stylem dowolnym Ada i Maciek zajęli 7 miejsce, uzyskując czas 2:01,00. Zwycięzcami tego etapu zostali Białorusini. Nasi reprezentanci odnieśli sukces w turnieju szermierczym. Okazali się bezkonkurencyjni zwyciężając aż 21 pojedynków. Dzięki bardzo dużej zaliczce punktowej awansowali na 4 miejsce w klasyfikacji tracą do liderów tylko 4 sekundy. Na pierwszej zmianie na trasę biegu ze strzelaniem wyruszyła Ada, która już po pierwszej wizycie na strzelnicy wyprowadziła polski team na drugą pozycję. Równie udana druga runda strzelecka i mocne tempo biegu pozwoliły jej na przekazanie zmiany na miejscu drugim, za Białorusinami i przed Egipcjanami. Przewaga Polaków nad trzecią sztafetą powiększyła się dzięki szybkiej, 10-sekundowej rundzie strzeleckiej w wykonaniu Maćka. Nasz zawodnik na pierwszą 800-merową pętle biegu ruszył 20 sekund przed rywalem. Wysoka dyspozycja biegowa i ponownie celne finałowe strzelanie przypieczętowały sukces naszej sztafety. Polacy finiszowali jako drudzy, sięgając po srebro Mistrzostw Świata Juniorów.

Finał kobiet trójbój nowoczesny
Małgorzata Karbownik została zwyciężczynią wyścigu pływackiego otwierającego trójbojowy finał kobiet. 200 metrów stylem dowolnym pokonała w czasie 2:07,38. Z siódmym rezultatem na mecie wyścigu zameldowała się Pola Wolska (2:15,74), 9 najlepszy wynik należał do Mai Marcinkowskiej (2:16,60). Z czasem 2:20,10 konkurencję pływacką ukończyła Katarzyna Dębska. Największy awans, dzięki bardzo udanemu występowi w laser runie odnotowała Katarzyna Dębska. Jeden z najlepszych czasów biegu i udane strzelanie pozwoliły jej przesunąć się w klasyfikacji o 11 lokat i finisz na miejscu 10. Jako 15 metę przekroczyła Pola Wolska. 20 zawodniczką mistrzostw została Małgorzata Karbownik a 10 sekund za nią wyścig kończyła Maja Marcinkowska. Polki zajęły wysokie, 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Do podium zabrakło niewiele bo tylko 10 punktów.

Gratulacje!

Adrianna Kapała i Maciej Klimek wicemistrzami Świata w sztafecie MIX. 5 miejsce drużyny kobiet w trójboju