Agnieszka Wysokińska uzyskała kwalifikację na październikowe igrzyska olimpijskie młodzieży. Polka pojedzie do Buenos Aires dzięki realokacji miejsc.

Początkowa lista kwalifikacji nie uwzględniała sklasyfikowanej dopiero na 31. miejscu w rankingu Wysokińskiej. Przepustkę na zmagania w stolicy Argentyny nasza reprezentantka uzyskała dzięki realokacji niewykorzystanych miejsc, dzięki której zwiększyła się pula kwalifikacji z rankingu, która początkowo wynosiła zaledwie sześć osób (przy zachowaniu limitu jednej zawodniczki z danego kraju).

Oprócz Wysokińskiej w Buenos Aires polski pięciobój reprezentować będzie też Kamil Kasperczak, który kwalifikację wywalczył już w ubiegłym roku. W krótkiej historii młodzieżowych igrzysk olimpijskich po raz drugi wystawimy komplet w tej dyscyplinie sportu – podczas pierwszej edycji tej imprezy w 2010 roku w Singapurze wystartowali Anna Maliszewska i Karol Dziudziek. Cztery lata temu w Nankinie wystartował jedynie Bartosz Hoffmann.

Na młodzieżowych igrzyskach olimpijskich rywalizacja toczy się w czwórboju – nie jest rozgrywana jazda konna. Zaplanowane są zmagania indywidualne oraz sztafety mieszane – w nich pary zostaną rozlosowane i reprezentanci tego samego kraju nie wystartują razem.

Agnieszka Wysokińska z kwalifikacją na MIO