Walka o medale rywalizacji kobiet rozpoczęła się wczorajszym rankingowym turniejem szermierczym, podczas którego nasza zawodniczka osiągnęła wysoki rezultat 208 punktów (18 wygranych pojedynków). Dziś od wczesnych godzin czasu polskiego śledziliśmy dokończenie rywalizacji 36 najlepszych pięcioboistek.
Podczas pierwszej z rozegranych dzisiaj konkurencji-pływania (25-metrowa pływalnia odkryta) Anna Maliszewska osiągnęła świetny wynik, dopływając do mety wyścigu z czasem 2:17,23.
W klasyfikacji po 2 konkurencjach Ania zajmowała 16 miejsce.
Kłopoty naszej zawodniczki rozpoczęły się niestety podczas jej przejazdu po parkurze. Nie udało się uniknąć błędów i z konta Polki ubyło 66 punktów (234 punkty za przejazd). Kosztowała ją to utratę wysokiej lokaty zajmowanej przed jazdą konną. Przed rozstrzygającym laser run’em zajmował 28 miejsce.
Anna Maliszewska w pełni wykorzystała swoją wysoką dyspozycję w konkurencji łączonej. Okazała się jedną z najmocniejszych pięcioboistek na trasie biegu ze strzelaniem, dzięki czemu odnotowała znaczący awans w klasyfikacji generalnej i została 20 zawodniczką Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Wielkie gratulacje dla Ani!!!

WYNIKI – https://www.uipmworld.org/event/olympic-games-tokyo-2020

Łukasz Gutkowski i Sebastian Stasiak dostarczą nam sportowych emocji już jutro.
Podobnie jak podczas dzisiejszej rywalizacji kobiet, panowie rozpoczną swój start pływaniem o godzinie 7:30 (czas polski). Następnie pięcioboiści przeniosą się na planszę szermierczą (bonusowa runda szermierki o godzinie 8:45).
O godzinie 10:15 na parkur wjedzie pierwszy zawodnik, a finałowy laser run zaplanowano na godzinę 12:30.

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!!!

Transmisja ze startu Polaków będzie dostępna na kanale TVP Sport.
Anna Maliszewska 20 zawodniczką Igrzysk Olimpijskich