Podczas 4 dnia rozgrywanych w Aleksandrii Mistrzostw Świata Juniorów i Juniorów Młodszych na starcie rywalizacji stanęło dwoje reprezentantów Polski. W finale mężczyzn w trójboju nowoczesnym oglądaliśmy Igora Radomyskiego. O miejsce wśród najlepszej 36 czwórboistek walczyła Adrianna Kapała.

Eliminacje kobiet w czwórboju nowoczesnym

Świetnym występem na planszy szermierczej swoją walkę o finał rozpoczęła Adrianna Kapała. Dzięki osiągnięciu 3 najlepszego rezultatu turnieju zapewniła sobie wysoką pozycję na starcie eliminacji grupy A. Nasza zawodniczka pokonała 14 z 24 rywalek i na swoim koncie zapisała 234 punkty. Czas uzyskany przez Adę w pływaniu (2 :27,73) i 17 lokata zajęta przez nią w tej konkurencji pozwoliły jej na przystąpienie do laser runu z jednej z czołowych pozycji. Szybkie i skuteczne strzelanie i tylko kilka dodatkowych złożeń, które musiała wykonać podczas ostatniej wizyty na strzelnicy ułatwiły jej pokonywanie kolejnych pętli biegu kontrolując wyścig. Przekroczyła metę na miejscu ósmym, zapewniając sobie przepustkę do jutrzejszego finału.

Finał mężczyzn w trójboju nowoczesnym

Igor Radomyski zaliczył bardzo udany pływacki początek rywalizacji. Podczas wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym ustanowił nowy rekord życiowy z czasem 2:05,04. Jego rezultat okazał się 14 wynikiem spośród 36-osobowego finału. Nasz reprezentant odnotował trzy skuteczne rundy strzeleckie w konkurencji łączonej ale trudne warunki narzucone przez rywali i bardzo mocne tempo biegu przez nich prezentowane uniemożliwiły Igorowi utrzymanie pozycji zajmowanej po pływaniu. Przekroczył metę jako 30 zawodnik Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych.

Gratulacje!

Awans Adrianny Kapały do finału czwórboistek. Igor Radomyski na 30 miejscu w finale Juniorów Młodszych