Bez udziału Polaków rozegrany zostanie finał zmagań mężczyzn na mistrzostwach Europy w pięcioboju nowoczesnym. Wszyscy trzej startujący w Székesfehérvár nasi reprezentanci odpadli w eliminacjach.

Maciej Dukielski startował w grupie A. W szermierce odniósł 11 zwycięstw, co dało mu 14. miejsce, w pływaniu natomiast uzyskał 22. czas (2:12,56) i spadł na 19. pozycję w klasyfikacji łącznej. W kombinacji zanotował kolejny spadek, finiszując na 24. pozycji i odpadając z dalszych zmagań.

W grupie B zaprezentował się Sebastian Stasiak. 200 m przepłynął w czasie 2:03,09, który dawał mu trzecie miejsce, jednak ze względu na sześć wygranych w szermierce spadł aż na 25. lokatę. W biegu ze strzelaniem awansował na 23. miejsce, jednak również na eliminacjach zakończył udział w zmaganiach indywidualnych.

Szymon Staśkiewicz również wystąpił w grupie B. Z 25. wynikiem pływania (2:16,09) i 17. szermierki (12 wygranych) do kombinacji przystępował z 21. pozycji. W konkurencji łączonej spadł na 26. miejsce, również żegnając się z nadziejami na występ w finale.

Bez Polaków w finale mężczyzn na ME