Świetne wieści z Ankary! Przed chwilą zakończyła się rywalizacja sztafet mieszanych, będąca ostatnim akcentem Finału Pucharu Świata. Kilka minut temu Natalia Dominiak i Daniel Ławrynowicz, odebrali brązowe medale imprezy.

To był zdecydowanie udany dzień dla naszych zawodników. Natalia i Daniel już od pierwszej z rozegranych dziś konkurencji spisywali się bardzo dobrze. Podczas jazdy konnej, osiągnęli bardzo wysoki wynik, tracąc jedynie 7 punktów za jedną zrzutkę. Ich rezultat okazał się drugim najlepszym wynikiem.
Kolejnym sukcesem okazał się występ Polaków w turnieju szermierczym. Nasi reprezentanci zadali 21 zwycięskich trafień, dzięki czemu zajęli wysokie 4 miejsce. Po dwóch rozegranych konkurencjach zajmowali medalową, 3 pozycję.
Po pływaniu, Polska sztafeta znajdowała się tuż za medalową trójką, tracąc do podium 9 sekund. Jako pierwsi na trasę laser run wyruszyli Japończycy – Misaki Uchida i Taishu Sato. 20 sekund za liderami do finałowego wyścigu przystąpili Meksykanie Mariana Arceo i Duilio Carrillo. Z numerem 3 wystartowali Egipcjanie Salma Abdelmaksoud i Eslam Hamad.

Polacy okazali się najskuteczniejszym teamem na strzelnicy. Podczas kolejnych rund byli niemal bezbłędni, co w połączeniu z bardzo mocnym tempem biegu, pozwoliło na objęcie pozycji medalowej, której nie oddali już do końca wyścigu. Daniel Ławrynowicz przekroczył linię mety jako trzeci i wspólnie z Natalią wywalczył dla Polski brązowy medal Finału Pucharu Świata.

Gratulacje!!!

Brąz Finału Pucharu Świata – Natalia Dominiak i Daniel Ławrynowicz na podium rywalizacji sztafet mieszanych