Brązowym medalem w konkurencji drużynowej polscy pięcioboiści zakończyli akademickie mistrzostwa świata w Budapeszcie. Biało-Czerwoni przegrali tylko z Egipcjanami i Włochami.

W pływaniu najszybszy był Kazuya Wada – Japończyk, który wraz ze swoimi rodakami oraz Włoszką Dalilą Sciarrą stworzyli drużynę mieszanych narodowości, uzyskał czas 1:57,15. Na drugim miejscu do mety przypłynął Francuz Gabriel Cianelli (1:58,33), a na trzecim Włoch Riccardo Agazzotti (1:59,45). W polskiej drużynie w tej konkurencji wystąpił Łukasz Gutkowski – z wynikiem 2:07,88 zajął piąte miejsce.

W szermierce najlepszy okazał się Egipcjanin Sherif Rashad, który odniósł 15 zwycięstw w rundzie wstępnej. Dwa zwycięstwa mniej zanotowali Włoch Alessandro Colasanti i Węgier Gergő Bruckmann. W przeciwieństwie do Rashada odnieśli oni zwycięstwa w rundzie bonusowej – Colasanti jedno, a Bruckmann dwa. Drużyna egipska objęła prowadzenie w klasyfikacji łącznej, wyprzedzając Włochów i Francuzów. Na czwarte miejsce awansowali Polacy – Daniel Ławrynowicz uzyskał na planszy wynik 11+2 wygranych.

Po jeździe konnej awansowaliśmy na trzecie miejsce – Marta Kobecka zebrała tylko cztery punkty karne za przekroczenie normy czasu, natomiast Francuzka Lisa Riff zaliczyła eliminację. Na czele stawki nie doszło do zmian – Egipt prowadził po tym jak wynik 295 pkt. uzyskała Haydy Morsy, a Włosi zajmowali drugie miejsce po zrzutce Emmy Rinaudo.

Do kombinacji Ahmed Elgendy startował siedem sekund przed Roberto Michelim i 38 przed Maciejem Dukielskim. Ci trzej zawodnicy byli najszybsi w biegu ze strzelaniem i w tej samej kolejności wpadli na metę. W efekcie Egipcjanie świętowali zdobycia złota, Włosi srebra, a Polacy brązu.

Brąz na koniec mistrzostw