Za nami kolejny dzień Mistrzostw Europy Juniorów i Juniorów Młodszych trwających od poniedziałku w Caldas da Rainha (Portugalia). Na arenie zawodów wystąpiło dziś aż sześcioro reprezentantów Polski. Do finału rywalizacji trójboistek zakwalifikowały się Katarzyna Dębska, Małgorzata Karbownik, Maja Marcinkowska i Pola Wolska.
W rywalizacji sztafet mieszanych w czwórboju nowoczesnym Polskę reprezentowała para Adrianna Kapała i Maciej Klimek.

Trójbój nowoczesny

Wszystkie Polki poprawiły swoje rezultaty pływania uzyskane podczas fazy eliminacyjnej. Bezkonkurencyjna okazała się Małgorzata Karbownik, która objęła prowadzenie z czasem 2:07,38. Szósty wynik pływania należał do Mai Marcinkowskiej. Tuż za nią, na miejscu 7 uplasowała się Pola Wolska, która ukończyła wyścig z rezultatem 2:16,20. Katarzyna Dębska ustanowiła 13 rezultat konkurencji pływackiej i finiszowała z czasem 2:19,18.
Jako pierwsza, z przewagą 4 sekund nad kolejną zawodniczką na trasę biegu ze strzelaniem wyruszyła Małgorzata Karbownik. Udana runda strzelecka w jej wykonaniu pozwoliła jej utrzymać prowadzenie na pierwszej z trzech 800-metrowych pętli biegu. Bardzo dobre pierwsze strzelanie Poli Wolskiej i Mai Marcinkowskiej dało im pozycje w czołówce stawki. Dystans do prowadzącej grupy systematycznie zmniejszała świetnie biegnąca Katarzyna Dębska. To właśnie Kasia Dębska okazała się najwyżej sklasyfikowaną z Polek. Awansowała o 5 lokat i przekroczyła linię mety jako 8 zawodniczka mistrzostw. Mimo jednego z najlepszych wyników strzelania Małgorzacie Karbownik nie udało się obronić pozycji zajmowanej po pływaniu. Finiszowała na miejscu 11, 2 sekundy przed Polą Wolską. Na miejscu 20 finałową rywalizację ukończyła Maja Marcinkowska.
Dzięki swojemu występowi Katarzyna Dębska, Małgorzata Karbownik i Pola Wolska okazały się trzecią najmocniejszą drużyną Mistrzostw Europy Juniorek Młodszych i sięgnęły po brązowy medal imprezy.

Czwórbój nowoczesny- sztafeta MIX

Polska, czwórbojowa sztafeta mieszana w składzie Adrianna Kapała i Maciej Klimek, udział w dzisiejszej odsłonie zawodów rozpoczęła od ustanowienia 3 najlepszego czasu pływania (2×100 metrów stylem dowolnym). Nasi reprezentanci osiągnęli wynik 2:01,21 ustępując jedynie Białorusinom i Rosjanom. Czwarty najwyżej punktowany rezultat podczas rankingowej rundy szermierki i zwycięstwo w rundzie bonusowej dało im 4 miejsce w klasyfikacji po dwóch rozegranych konkurencjach. Walka o medale rozegrała się na trasie laser runu. Bardzo małe różnice punktowe między sztafetami zapowiadały zaciętą rywalizację do ostatnich metrów wyścigu. To kilka błędów popełnionych na strzelnicy przesądziło o pozycji naszych reprezentantów na mecie. Adrianna Kapała i Maciej Klimek zajęli miejsce tuż za podium i finiszowali jako 4 zespół Mistrzostw Europy Juniorów w rywalizacji sztafet mieszanych.

Gratulacje dla zawodników i trenerów!

Niewiele czasu na odpoczynek będzie miała Adrianna Kapała, która już jutro powalczy w czwórbojowych eliminacjach kobiet. Wśród najlepszej 36 trójboistów wystąpi natomiast Igor Radomyski.

Trzymamy kciuki za naszych zawodników!
Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników!

Brąz Mistrzostw Europy drużyny Juniorek Młodszych. Czwarte miejsce sztafety MIX Adrianna Kapała/Maciej Klimek w czwórboju nowoczesnym.