Cztery reprezentantki Polski: Oktawia Nowacka, Anna Maliszewska, Natalia Hachulska i Natalia Dominiak wzięły udział w dzisiejszym finale kobiet podczas rozgrywanych w Drzonkowie 48 Wojskowych Mistrzostw Świata.

Najlepszą spośród naszych zawodniczek podczas otwierającego dzisiejszą rywalizację pływania, została Oktawia Nowacka. Jej czas 2:19,90 znalazł się na 9 miejscu na liście rezultatów tej konkurencji. Pozycję 13 zajęła Natalia Hachulska (2:21,63), na miejscy 15 do mety wyścigu dopłynęła Natalia Dominiak (2:23,19) a jako 17 finiszowała Anna Maliszewska (2:24,14).
Bardzo wysoką dyspozycję podczas rankingowej rundy szermierki zaprezentował Oktawia Nowacka, która zadała aż 16 zwycięskich trafień i z rezultatem 235 punktów (dodatkowy 1 punkt zdobyty w bonusowej rundzie szermierki) zajęła 3 miejsce w turnieju. Jej wynik umożliwił jej awans na miejsce 4 w klasyfikacji przed jazdą konną. Na miejscu 14 turniej ukończyła Anna Maliszewska, która po pływaniu i szermierce zajmowała 14 miejsce. 17 miejsce przed jazdą konną należało do Natalii Hachulskiej (16 rezultat szermierki- 200 punktów) a lokatę 25 na tym etapie rywalizacji zajmowała Natalia Dominiak.
Polski odnotowały bardzo wysokie wyniki jazdy konnej. Anna Maliszewska pokonała parkur tracąc tylko dwa punkty za przekroczenie normy czasu (298 punktów). Natalia Dominiak na swoim koncie zgromadziła 292 punkty (jedna zrzutka i norma czasu przekroczona o sekundę). Bezbłędne podczas swoich przejazdów okazały się Natalia Hachulska i Oktawia Nowacka. W klasyfikacji generalnej po rozegraniu trzech konkurencji na miejsce drugie awansowała Oktawia Nowacka. Miejsca 12 i 13 zajmowały kolejno Anna Maliszewska i Natalia Hachulska. Na pozycji 24 znajdowała się Natalia Dominiak.
Oktawia Nowacka wybiegła na trasę biegu ze strzelaniem ze stratą dwóch sekund za prowadzącą Ievą Serapnaite z Litwy. Taka kolejność utrzymywała się do połowy wyścigu, kiedy na prowadzenie wyszła Rosjanka Gulnaz Gubaidulina. Do prowadzącej grupy po drugim strzelaniu zbliżyła się Anna Maliszewska biegnąca z numerem 12. Blisko zawodniczek z pierwszej dziesiątki utrzymywała się Natalia Hachulska. Jako pierwsza do mety dobiegła Rosjanka. Walka o srebrny medal rozegrała się między Oktawią Nowacką a Ievą Serapinaite. Więcej sił na końcówce wyścigu zachowała Litwinka, która sięgnęła po srebro. Oktawia finiszowała 3 sekundy za rywalką zapewniając sobie brązowy medal mistrzostw. Po świetnym finiszu to Anna Maliszewska ukończyła wyścig jako czwarta zawodniczka imprezy. Jako 12 do mety dobiegła Natalia Hachulska a jako 25 Natalia Dominiak.
Oktawia Nowacka, Anna Maliszewska i Natalia Hachulska, dzięki bardzo dobrym występom w laser runie zagwarantowały sobie złoty medal w drużynie, awansując z miejsca drugiego. Tryumfatorki pokonały team z Rosji i Węgier.

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów!

Brąz Nowackiej i złoto drużyny kobiet podczas Wojskowych Mistrzostw Świata