Sezon startowy rozpoczął się na dobre. Za nami udane starty naszych zawodników w ramach Pucharu Świata seniorów w Kairze, rywalizacja 2-boistów i 3-boistów podczas II edycji Pucharu Polski Hummel Cup oraz start seniorów i młodzieżowców  w II edycji Pucharu Polski, który z końcem marca odbył się w Drzonkowie. Jakie wydarzenie zaplanowane są na kwiecień?

Oto najważniejsze z nich:


PUCHAR ŚWIATA #2 (seniorzy)   09.04-15.04.19 Sofia/Bułgaria

 

Za 3 dni do Sofii wyleci 10-cio osobowa reprezentacja Polski, która powalczy o najwyższe lokaty podczas II edycji Pucharu Świata Seniorów. Kwalifikację upoważniającą do startu zdobyło 6 zawodników, którzy okazali się najlepsi w zakończonym w zeszłym tygodniu Pucharze Polski w Drzonkowie. W rywalizacji kobiet nasz kraj reprezentować będą Anna Maliszewska i Marta Kobecka. Na starcie eliminacji mężczyzn stanie 4-ech polskich pięcioboistów – Szymon Staśkiewicz, Daniel Ławrynowicz, Jarosław Świderski oraz brązowy medalista Pucharu Polski i jednocześnie najmłodszy spośród naszych zawodników Łukasz Gutkowski. Naszą ekipę poprowadzi troje szkoleniowców- kierownik wyjazdu Stanisław Pytel, Andrzej Żółkiewski (jazda konna) oraz Artur Jamrozik (szermierka).

Marta Kobecka i Jarosław Świderski oprócz startów indywidualnych przystąpią do rywalizacji sztafet mieszanych.

Nad naszymi zawodnikami czuwać będzie fizjoterapeuta BodyMove Adam Chlaściak.


ZGRUPOWANIE KADRY (seniorzy) 18.04-27.04.19 Rzym/Włochy

 

W połowie kwietnia, najlepsi seniorzy wyruszą do Rzymu, gdzie odbędzie się pilotażowe zgrupowanie zorganizowane we współpracy z włoską kadrą pięcioboju nowoczesnego. Podczas obozu kadrowicze skoncentrują się przede wszystkim na szkoleniu szermierczym i przygotowaniach do kolejnych ważnych imprez. Pobyt we Włoszech zakończy się na krótko przed III edycją Pucharu Świata, która już 1go maja rozpocznie się w węgierskim Szekesfehervar.

 


PUCHAR POLSKI #3 (5-bój, 4-bój, 3-bój now.) 17.04-19.04.19 Drzonków

 

Sprawdzian formy kadrowiczów odbędzie się po raz kolejny w Drzonkowie. III edycja Pucharu Polski przewidziana na połowę kwietnia zgromadzi naszych najlepszych zawodników startujących w 3-ech kategoriach – seniorzy, młodzieżowcy i juniorzy. Start w imprezie zapowiedziały też ekipy z innych krajów, które w zawodach pojawią się gościnnie. Impreza z cyklu Pucharu Polski jest świetnym sposobem na sprawdzenie dyspozycji pięcioboistów oraz ocenę obecnej formy. Będzie to również szansa na zdobycie kwalifikacji do startu kolejnej edycji Pucharu Świata.

 


PUCHAR POLSKI #3 HUMMEL CUP (2-bój i 3-bój nowoczesny) 26.04-28.04.19 Częstochowa

 

Ostatnim sportowym akcentem kwietnia będzie trzecia edycja Pucharu Polski Hummel Cup. 2-boiści i 3-boiści znajdują się  na półmetku rywalizacji w ramach tego cyklu. Świetna dyspozycja zwycięzcy dwóch poprzednich edycji (trójbój nowoczesny) – Macieja Klimka (Victoria Radom) oraz równie skutecznej w rywalizacji dwuboisek Zuzanny Szondelmajer (MKP Myślibórz) zapowiada sporo emocji podczas następnego startu.

 


Rozstrzygnięcia już niebawem! Relacje z zawodów oraz wyniki poszczególnych imprez będą zamieszczane na stronie PZPnow. Zachęcamy również do śledzenia naszego profilu na FB (pzpnow)
i Instagramie (pentathlonpl).

CHECK POINT- czyli co czeka nas w tym miesiącu- KWIECIEŃ