Sezon startowy wkracza powoli w decydującą fazę. To czas ostatnich startów dających możliwość zakwalifikowania się do głównych imprez zarówno seniorom, młodzieżowcom jak i juniorom. Za nami wiele emocjonujących momentów, w tym złoto Marty Kobeckiej i Jarka Świderskiego na Pucharze Świata w Sofii, sukcesy Anny Maliszewskiej, Oktawii Nowackiej i Sebastiana Stasiaka podczas kolejnej edycji tych zawodów, która na dniach zakończyła się w Szekesfehervar. Śledziliśmy też bardzo udane starty naszych czwórboistów, trójboistów i dwuboistów na arenie krajowej i międzynarodowej. Jakie sportowe akcenty czekają nas w maju?

Oto plan na najbliższy miesiąc:


PUCHAR EUROPY (do lat 18), ZAWODY MIĘDZYNARODOWE (do lat 18) PUCHAR POLSKI #4 (do lat 18) MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH (LASER RUN)

10-12.05.19 Drzonków/Polska

Już w najbliższy weekend w Drzonkowie odbędzie się bardzo ważna, przede wszystkim dla młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych impreza, będąca jedną z ostatnich dających szansę na zdobycie punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski (młodzieżowcy, juniorzy). Dodatkowo juniorzy wystartują w Pucharze Europy, mierząc się z zagranicznymi zawodnikami. Juniorzy młodsi rywalizować będą w laser run. Jest to świetna okazja do sprawdzenia się podczas konkurencji łączonej. Na szali ważą się szanse na kwalifikacje do największych imprez tego sezonu- Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 22, Mistrzostw Europy Juniorów i Juniorów Młodszych U17 i U19 oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, gdzie wystartują trójboiści i dwuboiści. Nadchodzący weekend zapowiada wiele emocji związanych ze startami zawodników we wszystkich wymienionych kategoriach.PUCHAR


POLSKI #5 HUMMEL CUP (3-bój i 2-bój nowoczesny) 17-19.19 Pasym/Polska

 

W połowie miesiąca, czeka nas kolejny start trójboistów i dwuboistów w ramach cyklu HUMMEL CUP. Tym razem impreza odbędzie się w Pasymiu a na jej starcie zobaczymy między innymi zawodników, którzy zajmują czołowe pozycje w dotychczasowej klasyfikacji Pucharu Polski- Zuzannę Szondelmajer, Macieja Barana, Paulinę Myrdę i Macieja Klimka.

 

 


ZGRUPOWANIE SZKOLENIOWE (młodzieżowcy i juniorzy) 
19-25.05.19 Spała/ 25.05-02.06.19 Drzonków

Kolejne już zgrupowanie szkoleniowe, tym razem przygotowujące do głównych imprez odbędzie się w Spale. Zawodnicy kategorii młodzieżowej i juniorskiej spędzą w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich 6 dni. Następnie kadrowicze przeniosą się do Drzonkowa aby treningi poprzedzające bezpośrednie starty w Mistrzostwach Europy odbywać na obiektach, na których stoczy się walka o medale. Będzie to czas ostatnich szlifów formy, tak by zawodnicy byli w pełni gotowi do udziału w najważniejszych zmaganiach, których rozstrzygnięcia poznamy z początkiem czerwca.


PUCHAR ŚWIATA #4 (seniorzy) 21-27.05.19 Praga/Czechy

Ostatnia już odsłona Pucharu Świata Seniorów odbędzie się w czeskiej Pradze. Wśród najlepszych zawodników zaprezentuje się siedmioro naszych reprezentantów. W rywalizacji kobiet zobaczymy Oktawię Nowacką, Martę Kobecką oraz Annę Maliszewską. Walkę o finał mężczyzn podejmą Daniel Ławrynowicz, Jarosław Świderski, Maciej Dukielski oraz Sebastian Stasiak. Występ indywidualny tych zawodników i zawodniczek zdecyduje, który duet pojawi się na stracie zamykającym imprezę- sztafetach MIX.

 


Rozstrzygnięcia już niebawem! Relacje z zawodów oraz wyniki poszczególnych imprez będą zamieszczane na stronie PZPnow. Zachęcamy również do śledzenia naszego profilu na FB (pzpnow) i Instagramie (pentathlonpl).

 

CHECK POINT- czyli co czeka nas w tym miesiącu- MAJ