Marzec, to czas wzmożonych przygotowań treningowych  zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych ale też miesiąc licznych startów i zgrupowań kadrowiczów. Seniorzy mają za sobą start w pierwszej edycji Pucharu Świata, który odbył się w Kairze. Młodsi odliczają godziny do rozpoczęcia Pucharu Polski Juniorów Młodszych – HUMMEL CUP w Drzonkowie.

Oto najważniejsze wydarzenia zaplanowane na ten miesiąc: 


PUCHAR POLSKI #2 HUMMEL CUP (2-bój i 3-bój now.)  – 15-17.03.19 Drzonków

 

Udział w imprezie zgłosiło przeszło 150 zawodników i zawodniczek z 16 klubów z całej Polski. Przez najbliższe dni rywalizować będą w trzech kategoriach wiek

owych: U17-trójbój dziewcząt i chłopców, U15-dwubój  dziewcząt i chłopców oraz U13-dwubój dziewcząt i chłopców.

Patronem całego cyklu Pucharu Polski Juniorów Młodszych jest partner  Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego firma HUMMEL.

Zapraszamy do śledzenia wyników zawodów, które już w niedzielę dostępne będą na stronie PZPnow.


ZGRUPOWANIE KADRY SENIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW – 17-27.03.19 Spała

COS OPO SPAŁA po raz kolejny będzie gościł naszych reprezentantów podczas zgrupowania treningowego. Możliwość korzystania ze świetnej infrastruktury obiektów sportowych  pozwala na kompleksowe przygotowania do zbliżających się startów krajowych i zagranicznych, wśród których między innymi druga edycja Pucharu Świata w Sofii (09-15.04.19).

 

 


PUCHAR POLSKI #2 (5-bój, 4-bój, 3-bój now.) – 29-31.03.19 Drzonków

Koniec miesiąca będzie sprawdzianem dyspozycji kadrowiczów, którzy wystartują w mocno obsadzonych zawodach z cyklu Pucharu Polski w Drzonkowie. Udział w zawodach wezmą wszyscy Seniorzy kadry narodowej. Możemy więc liczyć na rywalizację na najwyższym poziomie. W swoich kategoriach zaprezentują się również Młodzieżowcy, Juniorzy i Juniorzy Młodsi.

Tradycja organizowanej przez PZPnow imprezy, cieszy się dużym uznaniem wśród reprezentacji innych krajów, dlatego zawody odbędą się z gościnnym udziałem ekip zagranicznych.


Relacje z zawodów oraz wyniki poszczególnych imprez będą zamieszczane na stronie PZPnow. Zachęcamy również do śledzenia naszego profilu na FB (pzpnow) i Instagramie (pentathlonpl).

 

Autor: Karolina Korzeniowska

CHECK POINT, czyli co czeka nas w tym miesiącu – MARZEC