W miniony weekend w czeskiej Pradze odbyły się zawody z cyklu Czech Open, w których udział wzięli polscy czwórboiści. W imprezie wystartowało 41 dziewcząt w tym 5 Polek: Julia Dąbrowska, Ewa Pydyszewska, Angelika Stokłosiński, Karolina Stokłosiński (wszystkie ZKS Drzonków) i Michalina Wierzba (UKS 8 Starogard Gdański). Wśród 51-osobowego grona panów pojawiło się 7 naszych reprezentantów: Gerard Machel, Cyprian Cybulski (obaj ZKS Drzonków), Bartosz Michalczyk , Igor Wójcik, Jakub Rogowicz (wszyscy UKS G-8 Bielany), Stanisław Krawczyk i Jakub Szmytke (obaj UKS Żoliborz Warszawa).

Najwyżej sklasyfikowaną Polką okazała się Ewa Pydyszewska, która swój udział w zawodach zakończyła na miejscu 15. Bardzo dobry czas biegu ze strzelaniem tej zawodniczki oraz wysokie miejsce w turnieju szermierczym pozwoliły na zajęcie miejsca blisko czołówki.  Tuż za nią, na miejscu 18 finiszowała Julia Dąbrowska. Trzecią najlepiej punktującą zawodniczką z Polski została Michalina Wierzba. Miejsce 29 zajęła Angelika Stokłosiński a na miejscu 39, po kłopotach z bronią podczas konkurencji łączonej dobiegła jej siostra Karolina.

 

Wśród panów najlepiej zaprezentował się zawodnik z ZKS Drzonków Gerard Machel, który podobnie jak jego klubowa koleżanka zameldował się na miejscu 15. Machel okazał się również najlepszym szermierzem wśród zawodników reprezentujących nasz kraj. Jego wynik 238 puntów dał mu 9 lokatę w tej konkurencji. Na pozycji 22 zawody ukończył Jakub Rogowicz, 25 metę przekroczył Igor Wójcik. Zawodnik z G-8 Bielany, Bartosz Michalczyk został sklasyfikowany na miejscu 34. 36-tą i 40-tą pozycję zajęli kolejno Stanisław Krawczyk i Cyprian Cybulski. Z powodu problemów zdrowotnych ze startu w laser run’ie musiał wycofać się Jakub Szmytke.

Kolejną okazją do startu czwórboistów będą zawody w Drzonkowie, które zgodnie z kalendarzem odbędą się w dniach 10-12.05.19.

Czech Open 2019 U19- podsumowanie zawodów