Kwalifikacjami kobiet rozpoczęły się mistrzostwa świata juniorów w czwórboju nowoczesnym. Spośród trzech Polek jedna awansowała do wtorkowego finału.

Katarzyna Ligęza o awans walczyła w grupie A. W szermierce wygrała 17 pojedynków i zajęła 10. miejsce, w pływaniu natomiast uzyskała 19. czas (2:23,36) i spadła na 12. pozycję. W kombinacji poprawiła się o jedną lokatę i awansowała do finału jako „szczęśliwa przegrana”.

W tej samej grupie zaprezentowała się Daria Niedziałkowska. Z 16 zwycięstwami na planszy (14. miejsce) i czasem 2:17,18 w pływaniu (8. wynik) do biegu połączonego ze strzelaniem przystępowała z dziewiątej pozycji. Słaba postawa głównie na strzelnicy spowodowała jednak znaczny spadek – na 29. miejsce, nie dające szans na występ w finale.

W grupie C rywalizowała Natalia Bieniecka. W pływaniu zajęła 16. miejsc (2:22,57), w szermierce zaś była 21. (15 wygranych) i na starcie finałowej konkurencji zajmowała 19. pozycję. W kombinacji spadła na 21. lokatę, na kwalifikacjach kończąc swój występ w zawodach indywidualnych.

Czwórbój nowoczesny – MŚJ: Ligęza w finale