Daniel Ławrynowicz i Maciej Dukielski reprezentowali Polskę podczas trwających w rosyjskim Niżnym Nowogrodzie Mistrzostw Europy seniorów. Polacy walczyli o medale podczas rywalizacji sztafet męskich.

Zawody tradycyjnie rozpoczęły się od konkurencji pływackiej, w której nasi reprezentanci uplasowali się na pozycji 9, osiągając rezultat 1:59,05 (2x 100 metrów stylem dowolnym). Ósme miejsce zajęte przez Polaków w turnieju szermierczym i 182 punkty zdobyte na planszy szermierczej okazały się być 7 rezultatem tej konkurencji. Bardzo ciekawa jazda konna, która wpłynęła na układ sił w klasyfikacji generalnej, a będąca wysoko punktowana w wykonaniu naszych reprezentantów (4 miejsce) pozwoliła im na awans na miejsce 7 przed rozpoczęciem decydującego biegu połączonego ze strzelaniem. Siódmy wynik laser runu osiągnięty przez Daniela Ławrynowicza i Macieja Dukielskiego pozwolił im na zajęcie 8 miejsca Mistrzostw europy seniorów.

Gratulacje dla zawodników i trenerów!

Jutro w finale kobiet zobaczymy dwie reprezentantki Polski- Martę Kobecką i Natalię Dominiak, które staną do walki o medale imprezy.

Trzymamy kciuki za nasze zawodniczki!

Daniel Ławrynowicz i Maciej Dukielski na 8 miejscu rywalizacji sztafet męskich podczas Mistrzostw Europy seniorów