We wczorajszych eliminacjach kobiet podczas rozgrywanych w Aleksandrii Młodzieżowych Mistrzostw Świata wystąpiły trzy reprezentantki Polski: Daria Niedziałkowska, Ewa Pydyszewska i Michalina Wierzba.
O wejście do finału zawodniczki rywalizowały w dwóch grupach eliminacyjnych, po 28 kobiet w każdej z grup.
Na liście startowej grupy „A”, która jako pierwsza rozpoczęła walkę o finał znalazła się Michalina Wierzba. Nasza zawodniczka uzyskała bardzo dobry czas pływania i swój wyścig ukończyła z wynikiem 2:20,24. Niestety mniej udany turniej szermierczy i 154 punkty zdobyte na planszy spowodowały spadek w klasyfikacji po dwóch konkurencjach. Aby wejść do finału Michalina musiała odrobić spore straty punktowe. 16 miejsce uzyskane przez nią w laser run’ie umożliwiło jej wyprzedzenie kilku rywalek i ukończenie wyścigu na 23 miejscu.
Wysokie 10 miejsce w turnieju szermierczym grupy „B” zajęła Daria Niedziałkowska, która pokonała 16 rywalek, dzięki czemu na swoim koncie zapisała 226 punktów. Ewa Pydyszewska odniosła 11 zwycięstw, za które przyznano jej 186 punktów (21 pozycja w szermierce).
Wysoki, 5 wynik pływania osiągnięty przez Darię Niedziałkowską (2:14,44) dał jej 10 lokatę w klasyfikacji po dwóch konkurencjach. Ewa Pydyszewska, która dystans 200 metrów stylem dowolnym pokonała w czasie 2:20, 22, do decydującego laser run’u przystąpiła z numerem 21.
Obie Polski bardzo dobrze spisały się na trasie biegu ze strzelaniem. Daria uzyskała 10 najlepszy wynik tej konkurencji, dzięki czemu zajęła ostatecznie 6 miejsce wśród zawodniczek grupy „B” i bezpośrednio awansowała do piątkowego finału. Ewa okazała się autorką 7 najlepszego wyniku konkurencji łączonej, dzięki czemu, mimo, że do mety dobiegła jako 21 to bardzo wysoko punktowany rezultat laser run’u zagwarantował jej przepustkę do finału.

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów!

Dziś śledzimy starty naszych zawodników podczas kwalifikacji mężczyzn, w których rywalizują Kamil Kasperczak i Maciej Klimek. Obaj nasi reprezentanci o awans do finału walczą wśród zawodników grupy „A”

Trzymamy kciuki i zapraszamy do śledzenia wyników na oficjalnej stronie UIPM uipmworld.org

Daria Niedziałkowska i Ewa Pydyszewska awansowały do finału Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Aleksandrii