Za nami bardzo emocjonujący dzień, a to za sprawą reprezentantów Polski, których 3-osobowy skład zakwalifikował się do dzisiejszych finałów kobiet i mężczyzn. Wśród najlepszej 18 kobiet rywalizującej dziś o medale wystartowała Natalia Dominiak. Miejsca w gronie najsilniejszych pięcioboistów z prawem startu w finale zdobyli Łukasz Gutkowski i Daniel Ławrynowicz. Zawody zostały rozegrane według nowego, 90-minutowego formatu.

Wielkim sukcesem okazał się start Natalii Dominiak. Nasza reprezentantka do walki przystąpiła z pulą 215 punktów za rozegraną wcześniej rankingową rundę szermierki. Osiągnięty wynik dał jej 13 lokatę wstawce 18 pięcioboistek. Do swojej szermierczej zdobyczy dołożyła jeszcze 2 punkty zdobyte podczas bonusowej rundy szermierki. Po bezbłędnej jeździe konnej (300 punktów) i pływaniu, Natalia zajmowała 11 pozycję i to właśnie jako 11 wyruszyła na trasę konkurencji łączonej. Po raz kolejny popisała się bardzo dobrym przygotowaniem zarówno biegowym jak i strzeleckim, dzięki czemu, ustanawiając 6 najlepszy wynik laser run, znacząco awansowała i przekroczyła linię mety jako 5 zawodniczka Pucharu Świata seniorek.

Po zakończeniu turnieju szermierczego, Łukasz Gutkowski i Daniel Ławrynowicz zajmowali odpowiednio 11 i 15 miejsce. Osiemnaście zwycięskich walk, które stoczył Łukasz Gutkowski dało mu 215 punktów w turnieju zasadniczym. Daniel pokonał 15 rywali i na swoim koncie zapisał 200 punktów. Obaj Polacy wywalczyli dodatkowe punkty podczas bonusowej rundy szermierki. Łukasz zdobył 2, a Daniel 4 dodatkowe punkty na planszy.
Nasi reprezentanci płynący w jednej serii znacznie poprawili czasy uzyskane podczas fazy półfinałowej. Wysokie wyniki uzyskane przez Polaków podczas występów na parkurze (298 punktów-Daniel Ławrynowicz, 286 punktów Łukasz Gutkowski) pozwoliły na zajęcie miejsc 10-Gutkowski i 12-Ławrynowicz, przed startem decydującego biegu ze strzelaniem. Skuteczne strzelanie naszych zawodników i mocne tempo biegu pozwoliło im awansować w finałowej klasyfikacji. Łukasz Gutkowski finiszował na 9 miejscu, a osiem sekund po nim, na pozycji 11 wyścig ukończył Daniel Ławrynowicz.

Wielkie gratulacje dla zawodników i ich trenerów!

Dominiak piąta, Gutkowski dziewiąty, Ławrynowicz jedenasty w pierwszej edycji Pucharu Świata w Kairze