Wczoraj i dziś w Caldas da Rainha rozegrane zostały finały kobiet i mężczyzn w czwórboju nowoczesnym. We wczorajszym finale wystąpiła Adrianna Kapała. W rywalizacji mężczyzn o medale walczyli Maciej Klimek, Michał Jabłoński i Olaf Paradowski.
Ostatniego dnia mistrzostw odbył się również start sztafet mieszanych w trójboju nowoczesnym, w których Polskę reprezentowali Pola Wolska i Igor Radomyski.

Trójbój nowoczesny- Adrianna Kapała, Maciej Klimek, Michał Jabłoński i Olaf Paradowski

Adrianna Kapała swój finałowy występ podczas Mistrzostw Europy Juniorów zakończyła na miejscu 29. Swój udział w imprezie rozpoczęła pływaniem, podczas którego uplasowała się na miejscu 26 (2:27,60). Pozycji po pływaniu nie udało się poprawić. W turnieju szermierczym Ada zdobyła 173 punkty, co dało jej 30 lokatę w tej konkurencji. 22 wynik uzyskany przez naszą zawodniczkę w laser runie dał jej ostatecznie 29 lokatę w całych zawodach.
Bardzo dobrym otwarciem w konkurencji pływackiej swój udział w imprezie rozpoczął Maciej Klimek. Reprezentant Polski zajął 5 lokatę (czas 1:59,83). Michał Jabłoński z czasem 2;06,62 uplasował się na miejscu 14, a Olaf Paradowski na mecie wyścigu zameldował się z czasem 2:11,11 (28 miejsce w pływaniu).
Najskuteczniejszym Polakiem na planszy szermierczej okazał się Maciej Klimek. Zadał 24 zwycięskie trafienia, dzięki czemu osiągnął trzeci najlepszy wynik turnieju. Z pulą 16 trafień szermierczy etap zawodów zakończył Michał Jabłoński (196 punktów), a z 19 pojedynkami rozstrzygniętymi na swoją korzyść turniej zamknął Olaf Paradowski (217 punktów).
Maciej Klimek po trudnościach na trasie konkurencji łączonej ukończył wyścig na miejscu 7, tracąc do strefy medalowej niewiele, bo tylko 10 sekund. Jako 14 metę laser runu przekroczył Michał Jabłoński (11 rezultat laser runu) a 21 zawodnikiem mistrzostw został Olaf Paradowski. Dzięki walce do ostatnich metrów nasi reprezentanci sięgnęli po brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów.

Sztafeta MIX trójbój nowoczesny- Pola Wolska i Igor Radomyski

Z bardzo wysokiego, bo 3 miejsca zajętego podczas pływania (1:59,62) do finałowego laser runu przystąpiła polska sztafeta w składzie Pola Wolska i Igor Radomyski. Nasi reprezentanci uplasowali się za sztafetami z Rosji i Włoch. Mimo udanych rund strzeleckich w wykonaniu naszych zawodników nie udało się niestety utrzymać miejsca na podium. Pola i Igor finiszowali wspólnie ze sztafetą z Niemiec, zajmując 8 miejsce w dzisiejszej rywalizacji.

Gratulacje dla zawodników i trenerów!!

Drużynowy brąz czwórboistów, 8 miejsce trójbojowej sztafety mieszanej podczas Mistrzostw Europy w Portugalii.