Podczas trzeciego dnia Mistrzostw Europy kategorii U17 i U19 rozdano trzy komplety medali. Rozegrane zostały starty sztafet mieszanych w czwórboju nowoczesnym oraz finał kobiet w trójboju nowoczesnym. Oprócz medalistek rywalizacji indywidualnej poznaliśmy również najlepsze drużyny kobiet.

Do walki o medale wśród 13 teamów stanęły dwie sztafety reprezentacji Polski. Małgorzata Karbownik i Michał Jabłoński oraz Maja Marcinkowska i Macek Walkowiak.
Para Karbownik/Jabłoński została drugą najskuteczniejszą sztafetą turnieju szermierczego. 32 wygrane walki dały im 244 punkty. Maja Marcinkowska i Marcel Walkowiak zdobyli 204 punkty (11 miejsce w tej konkurencji).

Na prowadzenie klasyfikacji generalnej po dwóch konkurencjach wysunęli się Polacy. Karbownik i Jabłoński okazali się bezkonkurencyjni na dystansie 2×100 metrów stylem dowolnym. Zwyciężyli, osiągając rezultat 1:54,83. Na starcie przed finałowym laser run, mieli 15-sekundową przewagę nad Czechami, Lucie Hlavackovą i Stepanem Surmą. Ósmy wynik pływania ustanowiony przez Maję Marcinkowską i Marcela Walkowiaka (2:00,83), pozwolił im awansować na miejsce 8 przed konkurencją łączoną.

Skuteczna na strzelnicy Małgorzata Karbownik, zdołała utrzymać wysoką lokatę Polaków na swojej zmianie. Michał Jabłoński na swoją część wyścigu wyruszył tuż za plecami prowadzącego Czecha. Ten okazał się jednak szybszy podczas kolejnych dwóch rund na strzelnicy, zdołał zbudować bezpieczną przewagę nad naszym reprezentantem. Czesi sięgnęli po złoty medal, Małgorzata Karbownik i Michał Jabłoński wywalczyli srebro.
Maja Marcinkowska i Marcel Walkowiak przekroczyli linię mety na ósmym miejscu.

W indywidualnym finale kobiet kategorii U17 wystartowały trzy polskie reprezentantki: Hanna Jakubowska, Katarzyna Dębska i Zuzanna Gradoń. Najlepszą z nich okazała się Hanna Jakubowska, która z czasem 2:13,89 zwyciężyła w konkurencji pływania i do biegu połączonego ze strzelaniem wyruszała z przewagą jednej sekundy nad reprezentantką Węgier Csenge Kiss i trzema sekundami nad Hiszpanką Mireią Vazquez. Katarzyna Dębska do prowadzącej miała 6 sekund straty, Zuzanna Gradoń 47 sekund.

Po obiecującym początku i bardzo szybkim i skutecznym dwóm rundom na strzelnicy, Hanna Jakubowską utrzymywała pozycję liderki. Nieco wolniejsze trzecie strzelanie umożliwiło jej rywalkom zniwelowanie strat. Walka o zwycięstwo rozegrała się podczas ostatniej rundy na strzelnicy. Problemy z zaliczeniem ostatniego strzału, kosztowały naszą reprezentantkę sporo czasu i utratę pozycji medalowej. Hanna Jakubowską finiszowała jako 4, do zdobycia medalu zabrakło 1 sekundy. Katarzyna Dębska przekroczyła linię mety jako 7, na 26 pozycje udało się awansować Zuzannie Gradoń. Walka do ostatnich metrów zapewniła Polkom srebrny medal klasyfikacji drużynowej. Uzyskały dokładnie taki sam wynik jak reprezentantki Wielkiej Brytanii (2440 punktów), ale ich czasy osiągnięte podczas laser run, okazały się lepsze niż wyniki Brytyjek. Na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji drużynowej stanęły Węgierki.