Dzień po paniach swoje kwalifikacje rozegrali pięcioboiści startujący w Pucharze Świata w Los Angeles. Podobnie jak w przypadku płci pięknej, tak i tu awans wywalczyło 50% naszych zawodników.

Jarosław Świderski i Daniel Ławrynowicz o awans rywalizowali w grupie C. Bardzo udany początek zanotował ten pierwszy – w pływaniu uzyskał czwarty czas w grupie (2:05,25). Ławrynowicz w tej konkurencji uplasował się na 16. pozycji (2:12,43), ale w szermierce okazał się o jedno zwycięstwo lepszy od kolegi z reprezentacji, pokonując 17 rywali. Przed finałową konkurencją obaj zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce – Jarek był piąty, a Daniel dziewiąty. W biegu połączonym ze strzelaniem młodszy z naszych przedstawicieli w tej grupie wyprzedził tego bardziej doświadczonego i dobiegł do mety na czwartym miejscu, natomiast „Świder” zakończył zmagania na szóstej pozycji i obaj pewnie awansowali do czwartkowego finału.

Sebastian Stasiak i Łukasz Gutkowski startowali w grupie A. W pływaniu uzyskali odpowiednio 14. (2:10,36) i 15. czas (2:10,69). W szermierce Stasiak pokonał dwunastu rywali, a Gutkowski dziesięciu, co oznaczało dla nich spadek w klasyfikacji łącznej – Sebastian znalazł się na 19., a Łukasz na 23. pozycji. W kombinacji starszy z naszych reprezentantów utrzymał zajmowaną pozycję, młodszy natomiast awansował na 20. lokatę, co dla obu oznaczało koniec rywalizacji indywidualnej w Los Angeles.

Dwóch naszych zawodników w finale