Zawodami dziewcząt rozpoczęły się zmagania sztafet na mistrzostwach świata juniorów w czwórboju nowoczesnym w Caldas da Rainha. Pomimo udanego początku rywalizacji Polki zajęły dwunaste miejsce.

W szermierce najlepsze były Włoszki Alice Rinaudo i Maria Lea Lopez, które wygrały 29 pojedynków w rundzie wstępnej oraz zdobył dwa punkty za zwycięstwo w rundzie bonusowej. Egipcjanki Mariam Amer i Amira Kandil oraz Chinki Yewen Gu i Xin Yuan z wynikiem 27+1 wygranych znalazły się tuż za nimi, a na czwartej pozycji sklasyfikowane zostały Polki Daria Niedziałkowska i Natalia Bieniecka (24+0 wygranych).

Pływanie z czasem 2:04,06 wygrały Egipcjanki, wyprzedzając o 0,79 s Chinki. Sytuacja w czołówce nie uległa zmianie, ponieważ Włoszki, które zajęły ósme miejsce (2:07,53), straciły tylko siedem punktów do drużyny z Egiptu. Również Biało-Czerwone, trzynaste w pływaniu z czasem 2:10,55, zachowały zajmowaną po szermierce czwartą pozycję.

Na starcie kombinacji Włoszki miały sześć punktów przewagi nad Egipcjankami i siedem nad Chinkami. Pomimo niewielkich różnic, w tej samej kolejności te sztafety dobiegły do mety. Po ceremonii już Egipcjankom odjęto dziesięć sekund za różne koszulki zawodniczek, w związku z czym musiały zamienić się z Chinkami medalami. Polki, niestety, zanotowały słaby występ w biegu ze strzelaniem i spadł aż na 12. pozycję.

Dwunaste miejsce Polek w sztafecie