Na starcie dzisiejszych eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy rozegranych w ramach dwóch grup kwalifikacyjnych kobiet stanęły cztery Polki- Ewa Pydyszewska, Daria Niedziałkowska (grupa „A”), Michalina Wierzba i Agnieszka Wysokińska (grupa „B”). O awans do finału ubiegało się 50 pań.

Wśród zawodniczek grupy „A” bardzo dobry rezultat pływania osiągnęła Daria Niedziałkowska, która po tej konkurencji zajmowała 3 miejsce (czas 2:14,57). Z wynikiem 2:21,01 do mety dopłynęła Ewa Pydyszewska, zajmując 17 lokatę. Udany turniej szermierczy w wykonaniu Darii Niedziałkowskiej (12V/12D 210 punktów) pozwolił jej na zajęcie 12 pozycji w klasyfikacji po dwóch konkurencjach. Przed finałowym laser run’em znajdowała się na miejscu dającym bezpośredni awans do finału, Po zakończeniu turnieju szermierczego Ewa Pydyszewska zajmowała pozycję 18 (186 punktów uzyskanych w szermierce) i aby znaleźć się wśród grona finalistek potrzebowała bardzo mocnego występu w biegu ze strzelaniem. Obie Polki wykorzystały swoją szansę i zapewniły sobie awans do niedzielnego finału. Daria Niedziałkowska ukończyła wyścig na pozycji 7, Ewa Pydyszewska, dzięki uzyskaniu drugiego najlepszego rezultatu konkurencji łączonej awansowała na miejsce 11.
Michalina Wierzba świetnie spisała się podczas otwierającego rywalizację zawodniczek grupy „B” turnieju szermierczego. Wygrała 15 pojedynków a jej wynik 234 punkty okazał się być czwartym rezultatem turnieju. Z pulą 194 punktów zmagania na planszy ukończyła Agnieszka Wysokińska. Zarówno Michalina jak i Agnieszka osiągnęły dobre rezultaty podczas kolejnej z konkurencji-pływania (Michalina Wierzba 2:19,76, Agnieszka Wysokińska 2:21,36). Przed przystąpieniem do laser run’u zajmowały pozycje 7-Michalina Wierzba i 17-Agnieszka Wysokińska. Bardzo wysoki numer startowy wywalczony przez Michalinę dał jej możliwość kontrolowania przebiegu wyścigu i zaoszczędzenie sił przed niedzielnym finałem. Do mety dobiegła jako 13. Mimo walki do ostatnich metrów Agnieszce Wysokińskiej nie udało się zająć miejsca promowanego awansem, zabrakło niewiele bo tylko 6 sekund.

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów!

Do udziału w jutrzejszym finale mężczyzn przygotowuje się Kamil Kasperczak, który walkę o medal stoczy z 35 rywalami. Trzymamy kciuki za naszego zawodnika!
Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników na stronie cardsys.hu

Ewa Pydyszewska, Daria Niedziałkowska i Michalina Wierzba w finale Młodzieżowych Mistrzostw Europy