Za nami starty indywidualne dwuboistów i trójboistów w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Na podium znaleźli się czołowi zawodnicy klasyfikacji sezonu 2018/2019 HUMMEL CUP.

Trójbój nowoczesny

Bezkonkurencyjna w rywalizacji dziewcząt w kategorii U17 okazała się Paulina Myrda (UKS 48 Częstochowa), która zwyciężyła w pierwszym etapie zmagań-strzelaniu. Za tą konkurencję zdobyła 295 punktów (445 punktów tarczowych). Dzięki świetnemu występowi podczas konkurencji pływackiej (2:19,98) oraz mocnemu biegowi na dystansie 2 kilometrów, pewnie triumfowała w całych zawodach. Druga na mecie zameldowała się najszybsza na trasie biegu, zawodniczka ZKS Drzonków Nela Szczur. Odnotowała znaczący awans z zajmowanej po dwóch konkurencjach pozycji 2. Brązową medalistką została trójboistka UKs „Dwójki ” Tczew, Zofia Ciesielska.
Najmocniejszy w walce o medale wśród chłopców okazał się reprezentant RTP Victorii Radom Maciej Klimek. Wysoko sklasyfikowany we wszystkich trzech konkurencjach (2 miejsce w strzelaniu, 3 miejsce w pływaniu i 4 miejsce w biegu) odniósł pewne zwycięstwo nad drugim na mecie zawodnikiem MKP Myślibórz, Michałem Jabłońskim. Podium uzupełnił trójboista UKS „Dwójki” Tczew Piotr Ziółek.

Dwubój nowoczesny

Ostateczne zwycięstwo przypieczętowała najmocniejsza w całym sezonie dwuboistka MKP Myślibórz Zuzanna Szondelmajer. Sukces w klasyfikacji generalnej OOM jest zasługą głównie bardzo mocnej w jej wykonaniu konkurencji biegowej. Szondelmajer w wyścigu na dystansie 1 kilometra uzyskała świetny czas, 3:23,67. Srebro w zmaganiach dwuboistek zdobyła Małgorzata Karbownik z MKS „Jedynki ” Łódź. Na najniższym stopniu podium stanęła Hanna Bigdowska (UKS Atut Częstochowa).
Triumfatorem wśród dwuboistów został Łodzianin (MKS „Jedynka” Łódź) Kacper Płoszka. Zwyciężył z bardzo dużą przewagą wypracowaną zarówno podczas pływania jaki wyścigu na trasie biegu (pływanie 0:56,17-miejsce 1, bieg 3:15,32-miejsce 2). drugim najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem i zdobywcą srebrnego medalu został jego kolega klubowy Szymon Stanisławski. Brązowym medalistą rywalizacji dwuboistów okazał się zawodnik UKS Żoliborz Warszawa Maciej Baran.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!

Zapraszamy do kibicowania i śledzenia relacji na żywo podczas jutrzejszych zmagań sztafetowych w obydwu kategoriach wiekowych.

Faworyci nie zawiedli podczas OOM w dwuboju i trójboju nowoczesnym