Łukasz Gutkowski został w Drzonkowie mistrzem Europy w pięcioboju nowoczesnym do lat 23. Drużynowo z Danielem Ławrynowiczem i Oskarem Paradowskim wywalczył natomiast srebrny medal.

Szermierkę wygrał Białorusin Artiom Jewistgniejew, który pokonał 23 rywali w rundzie wstępnej. Drugi z 19 wygranymi pojedynkami był Ukrainiec Wladislaw Rydwanskij, a trzeci z 17 wygranymi na koncie Litwin Gytis Gudlevicius. Wszyscy oni przegrali swoje walki w rundzie bonusowej. Na ósmym miejscu uplasował się Daniel Ławrynowicz (15+0 wygranych), zaraz za nim znalazł się Łukasz Gutkowski (14+0 wygranych), jedenasty był Oskar Paradowski (13+0 wygranych), a na 22. lokacie sklasyfikowany został Maciej Dukielski (8+3 wygrane).

W pływaniu najlepszy czas (1:59,49) uzyskał Litwin Dovidas Vaivada, awansując dzięki temu na trzecie miejsce. Przed nim na czele pozostali drugi w tej konkurencji Jewstigniejew (2:01,27) oraz piąty Rydwanskij (2:03,14). Gutkowski awansował na ósmą pozycję (2:03,90 – ósmy czas), spychając na dziewiątą Ławrynowicza (2:09,36 – 19. czas), na dziesiątej znalazł się Paradowski (2:03,93 – dziewiąty czas), natomiast Dukielski zanotował spadek na 24. lokatę (2:13,09 – 23. czas).

W jeździe konnej czterech zawodników zanotowało maksymalny wynik 300 pkt. Wśród nich znaleźli się Gutkowski i Paradowski, którzy awansowali odpowiednio na trzecie i piąte miejsce. Na siódmą pozycję, pomimo dwóch zrzutek, wskoczył Ławrynowicz, natomiast Dukielski, który uzyskał taki sam wynik, znalazł się na 19. lokacie. Na prowadzenie wysunął się Rydwanskij, który również miał dwie zrzutki, wykorzystując aż dziewięć zrzutek Jewstigniejewa, który spadł na drugie miejsce.

Do kombinacji Ukrainiec startował 21 sekund przed Białorusinem i 27 przed Gutkowskim. Do trzeciego okrążenia kolejność się nie zmieniała, jednak różnice między zawodnikami się zacierały. Na ostatnie strzelanie nasz reprezentant wbiegł już przed Jewstigniejewem, a ze strzelnicu wybiegł z niewielką stratą do Rydwanskiego. Ostatecznie to „Gutek” zachował więcej sił na finisz i został mistrzem Europy do lat 23. Srebro zdobył Ukrainiec, a Białorusin stanął na najniższym stopniu podium. Daniel Ławrynowicz zakończył zmagania na szóstej Oskar Paradowski na czternastej, a Maciej Dukielski na osiemnastej pozycji.

Drużynowo Gutkowski, Ławrynowicz i Paradowski wywalczyli srebrny medal. O zaledwie trzy punkty przegrali z Ukraińcami. Na trzecim miejscu uplasowali się Węgrzy.

Gutkowski mistrzem Europy