Hanna Jakubowska, Katarzyna Dębska, Zuzanna Gradoń i Hanna Matusik wystartowały we wczorajszych eliminacjach kobiet w kategorii U17. Stawka 45 zawodniczek została podzielona na dwie grupy kwalifikacyjne. W grupie „A” rywalizowały Hanna Matusik i Zuzanna Gradoń, w grupie „B” o awans do 36-osobowego finału walczyły Katarzyna Dębska i Hanna Jakubowska.

To właśnie Jakubowska okazała się najszybsza podczas pływania, które otworzyło wczorajszą rywalizację. Dodatkowo cieszy fakt, że tym występem udało jej się ustanowić nowy rekord życiowy, który od wczoraj wynosi 2:13,80. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Katarzyna Dębska, której czas 2:17,73 dał jej 5 miejsce w klasyfikacji pływania zawodniczek grupy „B”. Z czasem 2:32,80 konkurencję ukończyła Hanna Matusik, 2:36,59 to wynik Zuzanna Gradoń. Te zawodniczki zajęły odpowiednio 17 i 21 miejsce w grupie „A”.

Dzięki ustanowieniu 6, najwyżej punktowanego rezultatu laser run do grona finalistek w trójboju nowoczesnym awansowała Zuzanna Gradoń (10:07,63). Mimo bardzo mocnego biegu w wykonaniu Hanny Matusik, do zajęcia miejsca promowanego awansem zabrakło. Nasza zawodniczka przekroczyła linię mety jako 19.
Bez problemu natomiast przepustkę do finału wywalczyły Hanna Jakubowska, która finiszowała jako pierwsza wśród zawodniczek grupy „B” (9:51,39) i Katarzyna Dębska, czwarta zawodniczka na mecie wyścigu (10:07,75).

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów!

Hanna Jakubowska, Katarzyna Dębska i Zuzanna Gradoń w finale Mistrzostw Europy U17 w Krakowie