W finale rozegranej dziś rywalizacji mężczyzn w trójboju nowoczesnym wystąpił nasz reprezentant Igor Radomyski, który prawo startu wśród najlepszych wywalczył podczas poniedziałkowych eliminacji.
36 zawodników rozpoczęło dzisiejsze zmagania na pływalni. Igor Radomyski znacznie poprawił rezultat z kwalifikacji i z czasem 2:06,55 uplasował się na 16 miejscu w tej konkurencji (czas z eliminacji 2:08,43). Prowadzenie po pływaniu objął Włoch Matteo Bovenzi.

Podczas konkurencji łączonej (3 rundy biegu po 800 metrów i 3 strzelania) do walki o medale włączyli się bardzo mocni zawodnicy startujący z dalszych lokat zajmowanych po pływaniu.
Nasz reprezentant swój wyścig rozpoczął dwoma szybkimi seriami strzeleckimi ale niestety podczas ostatniej wizyty na strzelnicy nie udało mu się uniknąć kilku błędów. Sekundy stracone na stanowisku nie pozwoliły mu utrzymać pozycji zajmowanej przed laser runem i ostatecznie ukończył finałową rywalizację na 24 miejscu. Walka o medale rozegrała się między trzema reprezentantami Rosji. Zwyciężył Egor Zorkin, srebrny medal zdobył Timofei Popov a brąz Maksim Malyshev.

Gratulacje dla Igora!!!

Igor Radomyski na 24 miejscu w swoim debiucie podczas Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych