Poznaliśmy finałową 18 zawodników, którzy wystartują w sobotniej odsłonie III edycji Pucharu Świata w Bułgarii.
Do rozegranej wczoraj rankingowej rundy szermierki, która zaliczała się do półfinałowej puli punktów, przystąpiło dwóch reprezentantów Polski, którzy pomyślnie przeszli środowe eliminacje. Jarosław Świderski i Łukasz Gutkowski zdobyli odpowiednio 200 i 185 punktów.

Niestety, Łukasz Gutkowski doznał kontuzji stopy podczas turnieju szermierczego, w związku z czym musiał zrezygnować z kontynuowania swojego startu.

Dzisiejszą półfinałową rywalizację otworzyła bonusowa runda szermierki, podczas której Jarosław Świderski okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem. Na swoim koncie zapisał dodatkowych 10 punktów za zwycięstwa z 5 kolejnymi rywalami. Wysoki wynik szermierki i znacznie poprawiony czas pływania z eliminacji (czas eliminacji 2:03,96, czas półfinału 2:02,38) pozwoliły naszemu zawodnikowi na zajęcie miejsca 7, które obronione, gwarantowałoby miejsce w ścisłym finale. O wszystkim zdecydować miał laser run.

Pierwsze strzelanie skomplikowało drogę Jarosława Świderskiego do finału. 32 sekundy spędzone na stanowisku podczas pierwszej wizyty na strzelnicy zmusiły go do odrabiania strat. Przez kolejną rundę biegu utrzymywał 8 pozycję, dającą szansę na awans, ale błędy na strzelnicy ponownie oddaliły go od sukcesu. Finiszował jako 13 zawodnik półfinału „B”, co nie wystarczyło do zdobycia przepustki do finału.

Jarosław Świderski na 13 miejscu w półfinałowej fazie Pucharu Świata w Albenie