Od startu Polaków dzielą nas ostatnie godziny. Trójka naszych reprezentantów-Anna Maliszewska, Sebastian Stasiak i Łukasz Gutkowski przygotowują się do zaplanowanego na jutro rankingowego turnieju szermierczego.

Jako pierwszą na planszy szermierczej zobaczymy Annę Maliszewską, która przystąpi do turnieju kobiet o godzinie 13:00 czasu lokalnego w Tokio (06:00 w Polsce). O godzinie 16:30 (09:30 w Polsce) o pierwsze punktu olimpijskie będą walczyć Sebastian Stasiak i Łukasz Gutkowski.

Rywalizacja kobiet w pływaniu, bonusowej rundzie szermierki, jeździe konnej i konkurencji łączonej (bieg ze strzelaniem) zostanie rozegrana w piątek. Wtedy też poznamy medalistki olimpijskie. Finałową walkę o medale wśród mężczyzn będziemy śledzić w sobotę.

Dziś, w przeddzień rozpoczęcia zmagań w pięcioboju, zaprezentowane zostały konie, które wystąpią w jutrzejszym konkursie jeździeckim. Dzięki wizycie na olimpijskim parkurze zawodnicy i trenerzy mogli po raz pierwszy zobaczyć jak prezentują się pozostałe obiekty przygotowane do jutrzejszej rywalizacji. Tuż po pokazie koni odbyła się konferencja techniczna, podczas której wszystkie ekipy poznały szczegółowy plan jutrzejszego dnia.
Dostaliśmy informację, że nasi zawodnicy są w gotowości i z niecierpliwością wyczekują rozpoczęcia rywalizacji.

Poniżej plan startów Polaków:

piątek 06.08.21 Finał kobiet
7:30-pływanie
8:45-bonusowa runda szermierki
10:15-jazda konna
12:30- laser run

sobota 07.08.21 Finał mężczyzn
7:30-pływanie
8:45-bonusowa runda szermierki
10:15-jazda konna
12:30- laser run

Trzymamy kciuki za naszą ekipę!

Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników naszych reprezentantów!

Jeden dzień do startu Polaków na Igrzyskach w Tokio