O awans w rozegranych wczoraj eliminacjach mężczyzn ubiegało się 69 zawodników podzielonych na dwie grupy. Przepustki do finału zdobyć mogło 36 najlepszych pięcioboistów. Obaj nasi reprezentanci startowali w grupie eliminacyjnej „A”.

229 punktów i wysoka, 11 lokata zajęta w turnieju szermierczym przez Kamila Kasperczaka (20 wygranych walk) stanowiła dobrze zapowiadające się rozpoczęcie fazy eliminacyjnej. W klasyfikacji po dwóch konkurencjach Kamil zajmował 11 miejsce (wynik pływania 2:04,69).
Na trasie biegu ze strzelaniem Kamil systematycznie poprawiał swoją lokatę, wyprzedzając kolejnych rywali. Dobiegł do mety jako 6 zawodnik grupy „A”, bezpośrednio awansując do sobotniej odsłony zawodów.
Jeden z najlepszych rezultatów pływania i 3 miejsce zajęte w tej konkurencji przez Macieja Klimka (czas 1:58,56) zrekompensowało mniejszą zdobycz punktową podczas szermierki (180 punktów). Do laser run’u przystąpił z numerem 21. Aby myśleć o finale konieczne było uzyskanie bardzo wysokiego rezultatu w konkurencji łączonej. Już początek wyścigu rozpoczął się bardzo dobrze dla Polaka. Bezbłędna seria strzelecka i mocny bieg umożliwiły mu odrobienie części strat. Maciej kontynuował skuteczne strzelanie podczas kolejnych serii (tylko 3 błędy), które w połączeniu z biegiem pozwoliło mu na ustanowienie 3 wyniku laser run’u i ukończenie wyścigu na 13 miejscu promowanym awansem do sobotniego finału.

Gratulacje dla zawodników i trenerów!

W dzisiejszym finale kobiet walczą dwie reprezentantki Polski- Daria Niedziałkowska i Ewa Pydyszewska. Trzymamy kciuki za nasze zawodniczki!

Zapraszamy do śledzenia wyników na oficjalnej stronie UIPM uipmworld.org

Kamil Kasperczak i Maciej Klimek finalistami Młodzieżowych Mistrzostw Świata