Dzięki świetnemu występowi w czwartkowych eliminacjach Kamil Kasperczak zdobył prawo startu w rozegranym dziś finale mężczyzn podczas trwających w Bernie Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Dzisiejsze zmagania rozpoczął wyścig pływacki na dystansie 200 metrów stylem dowolnym, w którym Kamil zdobył 295 punktów z czasem 2:07,53. Osiągnięty przez niego rezultat dał mu 27 pozycję. Już podczas kolejnej z rozegranych konkurencji- szermierki odnotował bardzo znaczący awans (o 16 miejsc), dzięki uzyskaniu 5 najlepszego wyniku turnieju szermierczego. Na jego koncie znalazły się 232 punkty przyznane za pokonanie 22 rywali.
Żadnemu z 36 finalistów nie udało się ukończyć parkuru z kompletem 300 punktów. Problemy zawodników z czołówki i dobry przejazd Kamila Kasperczaka (279 punktów- trzy zrzutki) umożliwiły mu kolejny awans na pozycję 9. Przed rozpoczęciem konkurencji łączonej do trzeciego miejsca tracił 30 sekund. Od startu Kamil systematycznie zmniejszał dystans dzielący go od czołówki, mijając kolejnych zawodników. Bardzo mocny bieg w wykonaniu naszego zawodnika dał mu ostatecznie 5 miejsce Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Gratulacje!

W walce o medale podczas jutrzejszego finału kobiet zmierzą się trzy Polki- Daria Niedziałkowska, Ewa Pydyszewska i Michalina Wierzba. Trzymamy kciuki za nasze reprezentantki!
Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników na stronie cardsys.hu

Kamil Kasperczak na 5 miejscu w finale Młodzieżowych Mistrzostw Europy