Za nami pierwszy dzień rywalizacji indywidualnej w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Europy, do której przystąpili mężczyźni podzieleni na dwie grupy kwalifikacyjne. Do walki o awans do sobotniego finału ubiegało się 51 zawodników- wśród nich czterej reprezentanci Polski: Kamil Kasperczak, Maciej Klimek, Jakub Rogowicz i Cyprian Cybulski.

Świetne otwarcie swojego startu w eliminacjach odnotował Kamil Kasperczak, który dzięki odniesieniu 17 zwycięstw na planszy szermierczej (242 punkty, tylko jedno trafienie mniej niż zwycięzca turnieju) znalazł się w czołowej trójce zawodników. Takie mocne rozpoczęcie pozwoliło mu na spokojne przebrnięcie przez dalszą część eliminacji. Czas pływania 2:06,42 oraz laser run’u 12:15,62 dał mu trzeci najwyższy rezultat punktowy wśród zawodników grupy „B” i bezpośredni awans do sobotniej rywalizacji o medale.
Drugim najlepszym pływakiem eliminacyjnej grupy „B” okazał się Maciej Klimek, który ukończył wyścig z czasem 1:59,94. Niestety mniej udany turniej szermierczy i 17 miejsce w klasyfikacji po dwóch konkurencjach wiązały się z koniecznością odrabiania strat podczas biegu ze strzelaniem. Mimo dobrego tempa biegu, błędy popełnione na strzelnicy uniemożliwiły Maćkowi awans do finału.
Podobnie jak Maciej Klimek z kłopotami na planszy szermierczej zmagał się Jakub Rogowicz. Rezultat uzyskany przez naszego reprezentanta podczas turnieju mocno utrudnił nawiązanie walki z zawodnikami z czołówki. W klasyfikacji po 4 konkurencjach zajął 21 pierwsze miejsce nie dające przepustki do finału.
Z powodu problemów zdrowotnych Cyprian Cybulski musiał wycofać się z dzisiejszych zawodów. Poważne osłabienie uniemożliwiło mu kontynuowanie rywalizacji po pływaniu i szermierce.

Jutro rozegrane zostaną eliminacje kobiet, podczas których będziemy śledzić występy czterech reprezentantek Polski- Ewy Pydyszewskiej, Michaliny Wierzby, Darii Niedziałkowskiej i Agnieszki Wysokińskiej.

Trzymamy kciuki za nasze zawodniczki!
Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników na stronie cardsys.hu

Kamil Kasperczak powalczy o medal w finale Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Bernie