Kamil Kasperczak w duecie z Hiszpanką Laurą Heredią zdobył brązowy medal młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Buenos Aires w zmaganiach sztafet mieszanych.

Pływanie z czasem 1:57,06 wygrali Francuzka Emma Riff i Włoch Giorgio Malan z przewagą 3,25 s nad Salmą Abdelmaksoud i Franco Serrano. Egipcjanka i Argentyńczyk awansowali dzięki temu wynikowi na drugie miejsce w klasyfikacji łącznej, wyprzedzając Kamila Kasperczaka i Laurę Heredię, którzy uzyskali 14. czas (2:04,45). Prowadzenie utrzymali Yewen Gu i Ahmed El Gendy.

W bonusowej rundzie szermierki obie pary ze zwycięzcami indywidualnych zmagań zdobyły po dwa punkty, natomiast Kasperczak i Heredia nie poprawili swojego dorobku punktowego.

Do kombinacji Gu startowała 12 sekund przed Abdelmaksoud i 17 przed Heredią. Na trasie nie doszło do roszad, dzięki czemu Kasperczak dobiegł do mety na trzeciej pozycji, zdobywając brązowy medal.

Przypomnijmy, że w zawodach miała wystartować też Agnieszka Wysokińska, ale z powodu gorączki z rywalizacji wycofał się wylosowany do niej Niemiec Pele Uibel.

Kasperczak z brązem MIO