Po wczorajszej rywalizacji sztafetowej mężczyzn podczas 48 Wojskowych Mistrzostw Świata rozgrywanych w Drzonkowie przyszedł czas na medalową walkę drużyn kobiet. Polskę reprezentowały Anna Maliszewska i Oktawia Nowacka.
Do prierwszej z rozegranych konkurencji Polki zostały głoszone z 6 czasem ale na mecie wyścigu zameldowały się z 4 najlepszym rezultatem 2:09,17. Najszybciej dystans 2×100 metrów pokonały Rosjanki Adelina Ibatullina i Gulnaz Gubaidulina (2:05,07).
Nasze zawodniczki okazały się bezkonkurencyjne podczas rankingowej rundy szermierki. Zadały aż 28 trafień (tylko 8 przegranych walk, 268 punktów w szermierce) i awansowały na pozycję liderek z ogromną przewagą. Bardzo dobra postawa Polek podczas ich występu na parkurze (3 miejsce w jeździe konnej) pozwoliło im przystąpić do finałowego biegu ze strzelaniem z przewagą 35 sekund nad drugimi w klasyfikacji Rosjankami. Jako trzecie na trasę laser runu wyruszyły Włoszki. Szybkie i celne strzelanie Oktawii Nowackiej i wysoka dyspozycja biegowa nie dały możliwości rywalkom na zbliżenie się do naszej sztafety. Kropkę nad „i” postawiła Anna Maliszewska, która po świetnym biegu przekroczyła linię mety na 28 sekund przed Rosjanką. Jako 3 wyścig ukończyły Litwinki Ieva Serapinaite i Aurelia Tamasauskaite.

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów!!

Kolejne złoto dla Polski. Anna Maliszewska i Oktawia Nowacka zwyciężczyniami Wojskowych Mistrzostw Świata w sztafecie