Katarzyna Dębska, Małgorzata Karbownik, Maja Marcinkowska i Pola Wolska stanęły na starcie otwierających Mistrzostwa Świata w Aleksandrii kwalifikacji kobiet w trójboju. Równolegle rozegrana została rywalizacja sztafet męskich w czwórboju nowoczesnym, w której Polskę reprezentowali Michał Jabłoński i Maciej Klimek.

Wszystkie cztery reprezentantki Polski po udanym pływaniu przystąpiły do laser runu z wysokich pozycji. Bezpośredni awans do finału uzyskiwało 15 pierwszych trójboistek z każdej z dwóch grup eliminacyjnych. Pozostałe 6 miejsc w finale zdobywały zawodniczki z najwyższą liczbą punktów. Bardzo dobre starty Polek w konkurencji łączonej dały im pewny awans do dalszej części rywalizacji, a możliwość kontrolowania przebiegu wyścigu pozwoliła im na zachowanie sił na finałową odsłonę mistrzostw.

Maciej Klimek i Michał Jabłoński okazali się zwycięzcami pierwszej z rozegranej w ramach sztafet konkurencji-pływania. Ich czas na mecie wyścigu 1:51,22 był o ponad 2 sekundy lepszy od sklasyfikowanych na miejscu drugim Francuzów. 208 punktów zdobytych podczas rankingowej rundy szermierki dało naszym reprezentantom 7 miejsce w klasyfikacji przed biegiem ze strzelaniem. Już na pierwszej zmianie sztafetowej Maciejowi Klimkowi udało się wypracować awans. Świetne strzelanie w jego wykonaniu w połączeniu z mocnym biegiem umożliwiło przekazanie zmiany Michałowi Jabłońskiemu na miejscu 3. Również Michał wykazał się wysoką dyspozycją podczas konkurencji łączonej. Polacy osiągnęli 3 najlepszy rezultat laser runu, dzięki czemu finiszowali jako 4 sztafeta Mistrzostw Świata.

Gratulacje!!!

Komplet Polek w finale Mistrzostw Świata, sztafeta męska Jabłoński/Klimek tuż za podium