W rozegranych wczoraj eliminacjach trójboistek udział wzięło 49 zawodniczek, wśród których o awans do finału walczyły cztery Polki: Małgorzata Karbownik, Katarzyna Dębska (grupa eliminacyjna „A”), Maja Marcinkowska i Pola Wolska (grupa eliminacyjna „B”).
Wszystkie nasze reprezentantki uzyskały bardzo wysokie rezultaty w konkurencji pływackiej. Startujące w grupie „A” Małgorzata Karbownik i Katarzyna Dębska zajęły w tej konkurencji odpowiednio 1 i 6 miejsce. Gosia zwyciężyła ustanawiając czas 2:09,93. Kasia ukończyła wyścig z rezultatem 2:20,37. Miejsce 5 w grupie „B” należało do Mai Marcinkowskiej, która finiszowała z wynikiem 2:16,29, a 6 pozycję po konkurencji pływackiej zajmowała Pola Wolska, która na mecie wyścigu zameldowała się z czasem 2:16,80.
Nasze zawodniczki bardzo dobrze rozegrały bieg ze strzelaniem, dzięki czemu wszystkie zapewniły sobie awans do finałowej odsłony zawodów. Katarzyna Dębska okazała się 4 najlepszą zawodniczką grupy „A”, Gosia Karbownik, przekroczyła linię mety jako 10. Na 8 miejscu wyścig w konkurencji łączonej zakończyła Maja Marcinkowska, a dzięki zajęciu 13 lokaty prawo do startu w finale zagwarantowała sobie Pola Wolska.

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów!

Dziś o przepustkę do finału trójboistów powalczy Igor Radomyski a w sztafecie mężczyzn w czwórboju nowoczesnym wystąpią Michał Jabłoński i Olaf Paradowski.

Trzymamy kciuki!

Komplet Polek w trójbojowym finale Mistrzostw Europy Juniorów i Juniorów Młodszych w Caldas da Rainha.