Eliminacjami dziewcząt zaczęły się indywidualne zmagania na mistrzostwach Europy juniorów w pięcioboju nowoczesnym. Do finału awansowały dwie Polki – Katarzyna Ligęza i Agnieszka Wysokińska.

Katarzyna Ligęza wystartowała w grupie A. W szermierce zajęła 23. miejsce z sześcioma wygranymi, natomiast w pływaniu poprawiła się o jedną pozycję, uzyskując czas 2:23,72. W biegu ze strzelaniem udało jej się awansować na 17. miejsce, z którego weszła do finału jako „szczęśliwa przegrana”.

W tej samej grupie zaprezentowała się Daria Niedziałkowska. Z trzynastym miejscem w szermierce (10 wygranych) i trzecim w pływaniu (2:19,04) do kombinacji startowała z dziewiątej lokaty. Niestety, Niedziałkowska zanotowała spadek na 21. pozycję, odpadając z rywalizacji indywidualnej.

Agnieszka Wysokińska o awans walczyła w grupie B. W rozpoczynającym zmagania pływaniu była piętnasta (2:30,47), w szermierce natomiast uplasowała się na 12. lokacie (11 wygranych) i przed finałową konkurencją zajmowała dziesiąte miejsce. W kombinacji spadła na 12. miejsce, jednak wystarczyło to do uzyskania bezpośredniego awansu do finału.

Również Julia Dąbrowska rywalizowała w grupie B. Z trzecim czasem pływania (2:20,02) i dwudziestym wynikiem szermierki (7 wygranych) do biegu ze strzelaniem startowała z 16. numerem startowym. W konkurencji łączonej spadła na 19. pozycję i na eliminacjach zakończyła swój udział w zmaganiach indywidualnych.

Ligęza i Wysokińska w finale