Ogromnym sukcesem Polaków zakończyła się dzisiejsza rywalizacja w ramach sztafet podczas Mistrzostw Świata Młodzieżowców, do której przystąpiło 17 zespołów. Łukasz Gutkowski i Oskar Paradowski stanęli na podium imprezy zdobywając srebrne medale.

W dzisiejszej odsłonie mistrzostw udział wzięły dwie nasze sztafety. Oprócz srebrnych medalistów na starcie stanęli Paweł Dąbrowski i Marcel Suliga (sztafeta POL2).
Gutkowski i Paradowski już od pierwszej konkurencji meldowali się w czołówce stawki. Po pierwszej z nich-pływaniu zajmowali 4 lokatę. Sztafeta POL2  (Dąbrowski/Suliga) finiszowali uzyskując 10 czas konkurencji. Zwycięzcami wyścigu na dystansie 2×100 metrów stylem dowolnym okazali się Brytyjczycy.
Kolejnym, bardzo wysokim rezultatem zakończył się występ Gutkowskiego i Paradowskiego w turnieju szermierczym. Polacy uplasowali się na drugim miejscu pokonując aż 21 rywali. Jedynym zespołem, który zgromadził większą liczbę punktów okazała się reprezentacja Egiptu. Paweł Dąbrowski w parze z Marcelem Suligą zdobyli 187 punktów i po dwóch konkurencjach zajmowali 12 lokatę. Sztafeta POL1, Gutkowski/Paradowski na tym etapie awansował na 2 pozycję.
Jazda konna ponownie przyniosła wiele emocji i zmian w klasyfikacji. Obydwa polskie zespoły zaliczyły bardzo udane przejazdy na parkurze. Sztafeta POL2 została drugim najwyżej punktowanym zespołem w tej konkurencji, wiceliderzy klasyfikacji po dwóch konkurencjach uplasowali się na 3 miejscu w jeździe konnej. Umocnili się dzięki temu na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej. Dąbrowski i Suliga po sporej zaliczce punktowej uzyskanej dzięki udanemu występowi na parkurze zdołali awansować i do startu w finałowym biegu ze strzelaniem przystąpili z numerem 10.
Jako pierwsi na trasę biegu wyruszyli reprezentanci Egiptu. Ze stratą 17 sekund w pościg za prowadzącym ruszył Oskar Paradowski. Polak zaliczył dwie udane serie strzeleckie i nie odstępował lidera utrzymując dzielący ich dystans. Podczas zmiany z Łukaszem Gutkowski polska sztafeta wciąż zajmowała 2 lokatę. Gutkowski, mimo presji ze strony goniących go rywali wykonał skuteczne rundy strzeleckie, a dzięki świetnej dyspozycji biegowej finiszował na 2 miejscu przypieczętowując srebro w sztafecie. Paweł Dąbrowski i Marcel Suliga odnotowali 8 czas konkurencji łączonej, co pozwoliło im na kolejny awans i ostatecznie zajęcie 9 pozycji w klasyfikacji generalnej.

Ogromne gratulacje dla zawodników i trenerów!

Jutro czeka nas pierwsza odsłona startów indywidualnych. Do rywalizacji o miejsce w finale imprezy przystąpią kobiety, wśród których zaprezentują się 4 nasze zawodniczki: Natalia Dominiak, Katarzyna Ligęza, Agnieszka Wysokińska i Wiktoria
Wierzba.

Zapraszamy do śledzenia wyników na oficjalnych stronach UIPM uipmworld.org  oraz Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego pentathlon.org.pl

Łukasz Gutkowski i Oskar Paradowski ze srebrem Mistrzostw Świata Młodzieżowców