Za nami ostatnie emocje związane z rozgrywanymi w Aleksandrii Mistrzostwami Świata Juniorów i Juniorów Młodszych. W finale kobiet rywalizowała Adrianna Kapała, wśród najlepszej 36 mężczyzn wystartował Maciej Klimek. Maja Marcinkowska i Igor Radomyski reprezentowali Polskę w medalowej walce sztafet mieszanych w trójboju nowoczesnym.

Finały kobiet i mężczyzn w czwórboju nowoczesnym

Podczas finałowego wyścigu pływackiego Adrianna Kapała osiągnęła czas 2:25,15 (poprawiony rezultat z eliminacji 2:27,73), który uplasował ją na miejscu 25. 184 punkty zdobyte podczas turnieju szermierczego dały jej 26 pozycję w tej konkurencji. 20 wynik laser runu uzyskany przez naszą zawodniczkę pozwolił jej na ukończenie rywalizacji czwórboistek na na miejscu 28.
Drugi najlepszy rezultat pływania podczas rywalizacji mężczyzn należał do Macieja Klimka. Reprezentant Polski finiszował z czasem 1:59,37. Dzięki udanemu występowi w turnieju szermierczym i 215 zdobytym punktom, został sklasyfikowany na 7 miejscu przed rozstrzygającym biegiem ze strzelaniem. Błędy, których nie udało się uniknąć na strzelnicy uniemożliwiły Maciejowi utrzymanie pozycji zajmowanej przed konkurencją łączoną. Po mocnym finiszu pokonał linię mety jako 12 zawodnik Mistrzostw Świata.

Sztafeta mieszana trójbój nowoczesny

Maja Marcinkowska i Igor Radomyski swój udział w rywalizacji sztafet mieszanych rozpoczęli mocnym pływaniem, podczas którego osiągnęli 5 rezultat (1:59,33). 14 wynik uzyskany przez reprezentantów Polski w konkurencji łączonej dał im ostatecznie 11 miejsce w kończącej Mistrzostwa Świata finałowej walce sztafet.

Gratulacje!!!

Maciej Klimek 12, Adrianna Kapała 28 w finale Mistrzostw Świata Juniorów. Trójbojowa sztafeta mix na 11 miejscu