Na koncie reprezentantów Polski znalazł się pierwszy medal rozgrywanych w Bernie Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Maciej Klimek i Cyprian Cybulski od początku dzisiejszej rywalizacji plasowali się w ścisłej czołówce zawodników. Rozpoczęli bardzo mocnym pływaniem, dzięki któremu zajęli drugie miejsce w klasyfikacji sztafet (czas 1:50,14). 210 punktów zdobytych podczas turnieju szermierczego i 21 wygranych walk zagwarantowało im pozycję w strefie medalowej na tym etapie rywalizacji. Jeden z najlepszych występów w jeździe konnej i 3 najwyżej punktowany rezultat (wynik 293 punkty-jedna zrzutka) dał im 2 miejsce przed finałową konkurencją łączoną. Na trasę biegu ze strzelaniem wyruszyli za Białorusinami, mając za plecami mocne teamy z Francji, Czech i Rosji. Dzięki skutecznemu strzelaniu i wysokiej dyspozycji biegowej Polacy znacznie zmniejszyli dystans dzielący ich od liderów ale do walki o medale włączyli się Francuzi. Złotymi medalistami zostali Białorusini Maksim Maruk i Alexei Khurs, jako drudzy metę przekroczyli Melvin Perrier i Ugo Fleurot z Francji a zdobywcami brązowego medalu Młodzieżowych Mistrzostw Europy zostali Maciej Klimek i Cyprian Cybulski.

Obiecująco dla Polek-Darii Niedziałkowskiej i Michaliny Wierzby rozpoczęła się walka o medale sztafet kobiet. W pierwszej z rozegranych konkurencji-pływaniu nasze reprezentantki zostały sklasyfikowane na miejscu 4, osiągając czas 2:05,80. Niestety mniej udany turniej szermierczy i 187 punktów przyznanych naszym zawodniczkom za 13 zwycięskich walk kosztował je utratę miejsca w czołówce. Polkom udało się odrobić część strat dzięki uzyskaniu trzeciego najlepszego wyniku jazdy konnej (290 punktów), ale do prowadzących sztafet dzielił je wciąż spory dystans. Siódmy rezultat osiągnięty w biegu ze strzelaniem dał im ostatecznie ósme miejsce Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Gratulacje dla zawodników i trenerów!

Na kolejne dwa dni zaplanowano indywidualne starty eliminacyjne. Jako pierwsi do walki o awans do finału powalczą mężczyźni, wśród których w grupie „A” zobaczymy Jakuba Rogowicza i Cypriana Cybulskiego, oraz w grupie „B”-Kamila Kasperczaka i Macieja Klimka.

Trzymamy kciuki za awans do finału!

Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników dostępnych na stronie cardsys.hu

Maciej Klimek i Cyprian Cybulski brązowymi medalistami rywalizacji sztafet męskich podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Ósme miejsce Darii Niedziałkowskiej i Michaliny Wierzby