Maciej Klimek i Kamil Kasperczak, dzięki udanym startom w eliminacjach uzyskali przepustki do udziału w finale mężczyzn podczas rozgrywanych w Aleksandrii Mistrzostw Świata Młodzieżowców.

Wczorajszą rywalizację 36 najlepszych zawodników otworzyła konkurencja pływacka. 9 miejsce zajął Maciej Klimek, który na mecie wyścigu zameldował się z czasem 1:59,17. Kamil Kasperczak poprawił rezultat uzyskany w eliminacjach. 200-metrowy dystans pokonał w czasie 2:03,87 (22 miejsce w pływaniu).
Podczas drugiej z rozegranych konkurencji-szermierki Kamil Kasperczak pokonał 17 rywali i na jego konto trafiły 202 punkty. 14 zwycięskich trafień w turnieju zadał drugi z naszych reprezentantów-Maciej Klimek, któremu za szermierczy etap zawodów przyznano 184 punkty.
Obaj Polacy uzyskali bardzo dobre rezultaty podczas jazdy konnej ale wysokie wyniki osiągnięte przez pozostałych zawodników nie przyniosły dużych zmian w klasyfikacji generalnej po trzech konkurencjach. 293 punkty podczas swojego przejazdu po parkurze zdobył Kamil Kasperczak, a 284 punkty do swojej puli dopisał Maciej Klimek.
Problemy na strzelnicy, z którymi zmagali się nasi reprezentanci nie pozwoliły im na osiągnięcie wysokich rezultatów w konkurencji łączonej. Maciej Klimek przekroczył linię mety jako 27 a Kamil Kasperczak ukończył wyścig na miejscu 33.

Gratulacje dla zawodników i trenerów!

Maciej Klimek na 27, Kamil Kasperczak na 33 miejscu w finale mężczyzn podczas Mistrzostw Świata Młodzieżowców