Anna Maliszewska zajęła 19. miejsce w zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Los Angeles. Triumf odniosła Rosjanka Gulnaz Gubajdullina.

Pływanie wygrała Rosjanka Gulnaz Gubajdullina z czasem 2:08,45. Za nią do mety przypłynęły Francuzka Elodie Clouvel (2:11,01) i Włoszka Alice Sotero (2:11,65). Anna Maliszewska przepłynęła 200 m stylem dowolnym w czasie 2:25,27.

W szermierce najlepiej spisała się Węgierka Tamara Alekszejev, która wygrała 25 pojedynków. O jedno zwycięstwo mniej odniosły reprezentantka Argentyny Iryna Khokhlova i Irlandka Natalya Coyle. W rundzie bonusowej wszystkie trzy musiały jednak uznać wyższość Włoszki Francesci Tognetti. Szósty rezultat zanotowała Maliszewska (23+1 wygrana), która awansowała z trzydziestej na dziewiątą pozycję w klasyfikacji łącznej. Prowadzenie objęła Brytyjka Samantha Murray, przed Alekszejev i Gubajdulliną.

Trasę jazdy konnej na czysto przejechało sześć zawodniczek. Jedną z nich była Francuzka Marie Oteiza, która dzięki temu awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji łącznej. Z podium spadła dotychczasowa liderka, która zanotowała trzy zrzutki. Prowadzenie objęła Alekszejev, której odjęto tylko jeden punkt karny za przekroczenie normy czasu, a na drugim znalazła się Gubajdullina, która straciła na parkurze osiem oczek. Anna Maliszewska z trzema zrzutkami uzyskała wynik 279 pkt. i spadła na 12. pozycję.

Na starcie kombinacji Alekszejev miała dziewięć sekund przewagi nad Gubajdulliną i trzynaście nad Oteizą. Francuzka już na pierwszym okrążeniu straciła medalową pozycję, po tym jak wyprzedziła ją Sotero. Na drugim strzelaaniu prowadzenie objęła Rosjanka, która przy równym biegu czołowej trójki strzelała najlepiej, dzięki czemu niezagrożona dobiegła do mety jako pierwsza. Drugie miejsce zajęła Sotero – Włoszka wyprzedziła Alekszejev na trzecim okrążeniu biegu, spychając ją na najniższy stopień podium. Anna Maliszewska zakończyła zmagania na 19. pozycji.

Maliszewska na początku drugiej połowy