Anna Maliszewska została brązową medalistką wojskowych mistrzostw świata. W Budapeszcie nasza zawodniczka przegrała jedynie z medalistkami z ubiegłego roku – Jekateriną Churaskiną i Saroltą Kovács.

Pływanie z czasem 2:06,41 wygrała Rosjanka Gulnaz Gubajdullina, wyprzedzając o 0,52 s Francuzkę Elodie Clouvel i o równe dwie sekundy Węgierkę Saroltę Kovács. Natalia Hachulska uzyskała 22. czas (2:19,21), a Anna Maliszewska zajęła w tej konkurencji 25. miejsce (2:19,80).

W szermierce najlepiej spisała się inna zawodniczka „Sbornej”, Jekaterina Churaksina, która dzięki 31 wygranym w rundzie wstępnej i jednej w rundzie bonusowej awansowała na drugie miejsce. Prowadzenie objęła jej rodaczka, Alise Fachrutdinowa, która wygrała 27 walk w rundzie wstępnej i jedną w rundzie bonusowej . Na trzecim miejscu znalazła się Ukrainka Anastasija Spas (26+1 wygrana). Anna Maliszewska z wynikiem 24+0 wygranych awansowała na 10. pozycję, natomiast Natalia Hachulska (13+0 wygranych) spadła na 33. miejsce.

W jeździe konnej aż trzynaście zawodniczek zaliczyło czysty przejazd. Wśród nich Maliszewska, która awansowała na siódme miejsce, a także Fachrutdinowa, która umocniła się na prowadzeniu, oraz Kovács, która wyprzedziła mającą jedną zrzutkę Churaskinę. Natalia Hachulska z jedną zrzutką awansowała na 28. pozycję.

Do kombinacji Fachrutdinowa startowała z dziewięcioma sekundami przewagi nad Kovács i dwunastoma nad Churaskiną i Spas. Nie zdołała jednak obronić medalowej pozycji i spadła poza  pierwszą dziesiątkę. Triumfowała Churaskina, która wyprzedziła na mecie Kovács o osiem sekund, natomiast z brązowego medalu cieszyć się mogła nasza reprezentantka – Anna Maliszewska z piątym czasem kombinacji dobiegła do mety zaledwie cztery sekundy za faworytką gospodarzy. Druga z Polek, Natalia Hachulska, zakończyła zmagania na 33. pozycji.

Maliszewska trzecia wśród wojskowych