Rozgrywane od dziś Mistrzostwa Europy seniorów w Niżnym Nowogrodzie rozpoczęły się rywalizacją sztafet kobiet. Polskę reprezentowały Marta Kobecka i Natalia Dominiak.

Walka o medale zaczęła się wyścigiem pływackim, podczas którego Polki z rezultatem 2:09,61 zostały sklasyfikowane na miejscu 5. Zwyciężczyniami pływania okazały się Węgierki- Sarolta Kovacs i Blanka Guzi. Czwarte miejsce zajęte przez Martę i Natalię podczas turnieju szermierczego i 206 punktów dopisanych do ich konta umożliwiły im zmniejszenie różnicy punktowej dzielącej je od strefy medalowej. Najlepszy spośród par sztafetowych występ podczas jazdy konnej w wykonaniu naszych reprezentantek (jedyny bezbłędny przejazd-300 punktów) zaowocował awansem na 3 miejsce w klasyfikacji po trzech konkurencjach. Polki pokazały się od najlepszej strony zarówno strzelecko jak i biegowo. Osiągnęły drugi najwyżej punktowany wynik laser run’u i przekroczyły metę wyścigu jako drugie, sięgając po sztafetowe srebro Mistrzostw Europy seniorów.

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów!

Sukces Marty i Natalii spróbują jutro powtórzyć Daniel Ławrynowicz i Maciej Dukielski, którzy staną do walki i medale w rywalizacji sztafet mężczyzn.

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

Marta Kobecka i Natalia Dominiak srebrnymi medalistkami Mistrzostw Europy seniorów w sztafecie