20170822_203829W stolicy Egiptu trwają Mistrzostwa Świata Seniorów w pięcioboju nowoczesnym. Siedmioosobowa reprezentacja Polski walczy w najważniejszej imprezie w sezonie 2017. W pierwszym dniu mistrzostw odbyły się sztafety mężczyzn w których wystartowali Szymon Staśkiewicz i Jarosław Świderski. Nasi doświadczeni pięcioboiści rozpoczęli zmagania od 16 miejsca w szermierce, co przekreśliło szanse na miejsce medalowe. W kolejnych konkurencjach było już dużo lepiej i ostatecznie Polacy zakończyli zmagania sztafet na miejscu 7. Zwyciężyła sztafeta Korei przed Niemcami i Białorusią.

W drugim dniu mistrzostw rywalizowały sztafety kobiece, w której nie wystartowały nasze zawodniczki. Wśród 10 sztafet najlepszymi okazały się Niemki, które wyprzedziły reprezentantki Egiptu i Japonii.

Od dziś rozpoczynają się zmagania indywidualne, które rozpoczną się od eliminacji mężczyzn w których zobaczymy Szymona Staśkiewicza, Jarosława Świderskiego, Łukasza Gutkowskiego i Sebastiana Stasiaka, a w dniu jutrzejszym na starcie staną kobiety, a wśród nich Anna Maliszewska i Oktawia Nowacka.

WYNIKI MISTRZOSTW ŚWIATA SENIORÓW

Mistrzostwa Świata Seniorów – Kair 2017